Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » (Ezek szerint) Németországban...

(Ezek szerint) Németországban van kb 1 tucat pénzügyminiszter (ha tartományonként van pénzügyminiszter) (pl. Essen tartományé Schafer)?

Figyelt kérdés
2020. márc. 29. 12:58
 1/7 belapus ***** válasza:
Magyarországon meg megyei közgyűlések vannak, és ott pénzügyi bizottságok.Kvázi megyei pénzügyminiszterek.
2020. márc. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocs' Hessen
2020. márc. 29. 13:14
 3/7 A kérdező kommentje:
Szerintem az a fogalom, hogy pénzügyminiszter az foglalt (országos szintre)...csak ugye az a rangkórság. Mert, akkor mondhatjuk, hogy mindenki pénzügyminiszter egy bizonyos közegben. Ez így viszont komolytalan. A pozíció ledegradálása. Másfelől persze tök jó, mert akkor én is pénzügyminiszter vagyok a saját házamban (úgy meg nem is olyan nehéz volt kiharcolnom ezt a pozíciót, hogy egyedül élek. Sztem legközelebb úgy fogok bemutatkozni, hogy. XY pénzügyminiszter.
2020. márc. 29. 13:19
 4/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha a németeknél ez a jogrend, téged senki nem fog megkérdezni a véleményedről... :-)))
2020. márc. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egész pontosan 17 van, ami majdnem másfél tucat. Bár a városállamokban nem Finanzminister van, hanem Finanzsenator.
2020. márc. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kicsit nézz utána Németország történelmének. Németország szövetségi köztársaság egy csomó szövetségi államból áll, amik csomó mindenben függetlenek, történelmileg és kulturálisan különböznek. Olyan ez mint egy nagyon szoros unió.

Mellesleg ezeknek az államoknak egy részében többen élnek, mint Magyarországon.

2020. márc. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
...ha csak úgy nem ..
2020. márc. 29. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!