Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Romániában tényleg bántanak...

Romániában tényleg bántanak ha magyar vagy?

Figyelt kérdés
2020. márc. 29. 23:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Olyan 4-5 alkalommal voltam eddig romániában, mindig munka miatt. Nem vettem észre rajtuk hogy bajuk lenne velem.

Anyukám egyszer volt gyerekként, őt leköpték az utcán...

Bennem is van egy tartás velük szemben, más környező országba szívesebben megyek.

2020. márc. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a "Bukaresti Hős utcába" mész a félállatok közé előfordulhat, de amúgy nem
2020. márc. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nézel te híreket? Csak ott Gyakorin nem nagyon szeretnék beszélni róla. Kérdezz meg egy Erdélyi magyart az majd mesél.
2020. márc. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mint minden országban ott is vannak fasiszta szélsőségesek, de ez egy kissebbség. Attól függ merre jársz, ha keresed a bajt megverhetnek ez tény
2020. márc. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Primitív véglények mindenhol vannak és biztosan sokakban van valamennyi rassizmus a magyarokkal szemben, de szerintem ritkán fordulhat tettlegessé a dolog. Inkább ilyen kis passzív diszkrimináció a jellemző, hogy látványosan bunkók veled, ha nem románul szólsz hozzájuk, mégha tudnak is véletlen magyarul. De ez se feltétlen igaz a többségre.


Én életemben egyszer voltam 3-4 napot Kolozsváron, amikor a Magyar Napokon önkénteskedtem. Elég sok emberrel kellett beszélnem a munkám miatt és úgy emlékszem, hogy minden románs kedves, vagy minimum semleges volt velem szemben.

2020. márc. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!