Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen volt Csehszlovákia a...

Milyen volt Csehszlovákia a szocializmus alatt?

Figyelt kérdés
Mennyi különbség volt ott meg az itthoni Rákosi, majd a Kádár rendszer között?

2020. máj. 16. 22:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
1968 után a hétköznapok kb mint nálunk, kaja is volt, utazgatni is lehetett, de politikailag kussban kellett maradni a 80-as évek közepéig/végéig. Én imádtam azt hogy bementem egy csehszlovák közértbe és egészen más élelmiszerek, édességek, italok voltak a polcokon mint nálunk, nem ez a globalizált fosch ami most van mindenhol.
2020. máj. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Három valamirevaló hely volt a KGST-ben: Csehország, Magyarország és Moszkva-Leningrád tengelye. A többi az valami harmadik világ... A csehek voltak a keleti blokk gépipara és házgyára. Ahhoz a világhoz képest az élvonal. De nem csak ahhoz a világhoz képest. Lehet sok mindent mocskot összehazudni a rendszerváltás óta, de ha az ember ránéz egy ES499-esre vagy a hétvégi házára, akkor tudja, hogy Csehszlovákia nem volt egy leírandó valami.
2020. máj. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!