Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Franciaország és az Egyesült...

Franciaország és az Egyesült Királyság nagyjából hasonló fejlettségű országok?

Figyelt kérdés

Az egy főre eső GDP alapján Franciaország a 20. (41 760 USD/fő), míg az Egyesült Királyság a 21. (41 030 USD/fő) világszinten.

A vásárlóerő-paritáson számolt GDP alapján Franciaország a 25. (48 640 USD/fő), míg az Egyesült Királyság a 27. (48 169 USD/fő).


Kijelenthető ez alapján, hogy a két ország nagyjából hasonló fejlettségű? Én egyébként eddig valamiért az Egyesült Királyságot egyértelműen fejlettebbnek képzeltem Franciaországnál.



2020. máj. 24. 22:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez a két ország kb. iskolapéldája a nyugati jóléti társadalomnak. Én látatlanban is nagyjából egy szintre tippeltem volna őket, bár hozzád hasonlóan én is talán az Egyesült Királyságot vettem volna előrébb. Örülök hogy a számok is alátámasztják. Jó azoknak akik ilyen helyen élhetnek és nem egy fertőben.
2020. máj. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
46%

Franciaország nagyon durván az ellentétek országa

Van egy nagyon gazdag elit,egy nyugati szintű közép és egy alsó úgymond külvárosi réteg akik nagyon szegények,még a borsodi falvaktól is jobban


UK sokkal kiegyensúlyozottabb,ott nincsenek olyan nagy társadalmi problémák mint Franciaországban

És mielőtt bárki megtalál,ez nem a 2015-ös migrációval kezdődött,francia mondta,hogy már a 70-es években voltak olyan városok ahová fehér ember nem tette be a lábát

2020. máj. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!