Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ki volt szerintetek a világ 5...

Ki volt szerintetek a világ 5 legjobb hadvezére ?

Figyelt kérdés
Szerintem Nagy Sándor, Julius Caesar,Dzsingisz kán,Bonaparte Napóleon,Attila a Hunok királya. Nálam ez a top 5 . Sok embert lehetne mondani még de szerintem ők nem férnek be a top 5-be mint :Hannibál,Themisztoklész,Szun Cu, Zsukov,Rommel, I. Szelim,Montgomery,Eisenhower,Atatürk ,II. Nagy Frigyes,Oliver Cromwell,Hunyadi János

2020. máj. 28. 18:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nagy hadvezerek azok voltak akik birodalmakat epitettek vagy dontottek meg es meg is tudtak tartani a hatalmukat egy jo ideig.
2020. máj. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Zsukovnál azért húzom a szám, mert köztudottan óriási véráldozattal érte el a győzelmeit, még ha emberanyag volt is hozzá rogyásig.
2020. máj. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Savoyai Jenő, a győzhetetlen
2020. máj. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Egyetértek. Dzsingisz kánt nem tudom, ő volt az egyik legnagyobb tömeggyilkos, és azoknak a képességei nem szoktak kiemelkedőek lenni.
2020. máj. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

#4

Dzsingisz (eredetileg Temüdzsin) a Mongol Birodalom megalapítója, ami sokfelé terjeszkedett -részesei voltunk ennek, hála az Aranyhordának- és halála után nem sokkal szétesett.

2020. máj. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%
I. Migránsverő Orbán Király
2020. máj. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
41%
Természetesen Hitler Adolf.
2020. máj. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
48%

#7

Dolfi csapnivaló katona volt, képességben egy káplárig jutott.

2020. máj. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Mit tekintünk jó hadvezérnek? Ha azt jelenti neked a jó hadvezért, aki hatalmas területeket tud meghódítani, akkor Attila, Dzsingisz Kán, Timur Lenk, Szulejmán (igen, személyesen is vezetett hadakat), Cézár voltak.


Szerintem még nagy hadvezérek voltak: Hunyadi János, Oda Nobunaga, Szavoyai Jenő is akik bár nem voltak olyan híres nevek mint az előzőek, de egyértelműen fantasztikus vezetői voltak a hadaknak.

2020. máj. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
64%
Nagy Sándor,Caesar, Hannibal, Dzsinkisz kán, Hunyadi, II Frigyes, Napóleon, Montgomery, Eisenhower.. Azért lehet sorolni jó hadvezéreket.
2020. máj. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!