Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » George F. Itt a videón mi...

George F. Itt a videón mi történik?

Figyelt kérdés

Ezt a részt nem elemzik magyarul , angolul nem tudok :( mi történt? Gondolom G. F. Szökni akart, vagy fenyegetőzött vajon? A négy rendőr kapkod, odafut a hátsó ajtóhoz, leteperik hárman... Miért vajon?

3:43 tól kb.

[link]


2020. jún. 8. 22:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Azt mondta nem kap levegőt, és azt, hogy klausztrofóbiás. De ha megnézed "áthúzzák" az autón, mivel a járdasziget felől teszik be az autóba, de a leteperés a túloldalon történik.
2020. jún. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, de én úgy látom, mintha a túloldalon (ahol rátérdeltek) az ajtón lóg ki a lába és rugdosódik. És utána húzzák ki az autóból. Meg az is fura, hogy miután beteszik az autóba, nehezen, a "betevő" járőr gyorsan atfut a túloldali ajtóhoz, mintha erősítésre lenne szükség. Kíváncsi lennék erre mit mondanak az elemzők.
2020. jún. 8. 22:49
 3/12 A kérdező kommentje:
Valami történt, hogy kihúzták az autóból, és hárman rátérdeltek. Egészen addig egyik járőr sem volt erőszakos, simán igazoltatták, átkísérték a másik autóhoz, de a rendőrök nem voltak agresszivak. Néha úgy tűnt, hogy Floyd rosszul van, botladozva ment, a járdán el is esett, úgy segítették fel, majd be az autóba.
2020. jún. 8. 22:51
 4/12 anonim ***** válasza:

#3


Annak ellenére, hogy van testkamera, nem tudjuk(elhangzik a videóban), ráadásul annak ellenére hogy, hívták a 911-et, hogy vér jön a szájából nem vette le a lábát a nyakáról.

2020. jún. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azért jó lenne ezt is megtudhatnánk, oké, hogy mutatták, amit tudnak, de sok kérdés maradt, én, amióta megnéztem, azóta ezen gondolkoztam, nem tudom, sajnálom a férfit, azért így meghalni, ilyen kínok között... Borzasztó lehet. De lehet tényleg a kábítószer volt a gond, amikor ráteszik a bilincset, előtte is, már koordinálatlanul megy, látszik rajta, hogy valami nem stimmel.
2020. jún. 8. 23:03
 6/12 anonim ***** válasza:

#5


Ezt a módszert(a nyakon térdelést) akkor lehetett volna használni, ha veszélyt jelent(egyes helyeken akkor is "csak" a hátra térdelést lehet), de amikor használták, már meg volt bilincselve és a földön feküdt.

2020. jún. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, látom. De mégis mi vezetett odáig, hogy az addig nyugodt rendőrök, hárman kihúzzák az autóból és rátérdeljenek? Valami csak történt?!
2020. jún. 8. 23:08
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

#7


Hát vagy történt valami, amit a rendőrség sem akart a vádiratba tetetni enyhítő körülménynek, vagy a rendőr volt ilyen (több ilyen jellegű panasz és vádemelés is volt már korábban ellene brutalitás miatt).


Viszont a földön 8 percig semmi(nem is rángatózik) nem történik és annak ellenére sem szállt le róla.

2020. jún. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Borzasztó, nem is tudom mit érez a felesége meg a kislánya, amikor megnézik, hogyan hal meg.

Nem védem, mert bűnöző volt, választhatott volna normális életet, akkor még élne.

2020. jún. 8. 23:22
 10/12 anonim válasza:
26%
Oké, szóval szerinted azért, mert bűnöző volt, megérdemelte, hogy önkényesen megölje egy rendőr? Kicsit visszásak nekem a kérdéseid, mintha keresnéd az indokot, hogy miért volt jogos ez az egész, miközben még ha történt is volna valami, amit nem látunk, semmi nem indokolja, hogy megöljék, az ítélkezés a bíróság hatóköre, ügyvédek jelenlétében, nem pedig a rendőrségé. Egyértelműen rendőri túlkapásról van szó, és nem egyszeriről, hanem rendszerszintű problémáról. Nem téged akarlak támadni, de ez a “választhatott volna normális életet, akkor még élne” nagyon egysíkú gondolat, nem mindenkinek van valódi választása, a megélhetési bűnözésről nem tudom hallottál-e már: amikor valaki kenyeret lop, hogy ne haljon éhen a családja, az megérdemli a választott sorsát, de a gazdag cégvezetők, akik “normális életet választottak” és csalják az adót, milliókat nyerészkednek, ők azért valódi állampolgárok, akikről fel sem merülne, hogy megérdemlik a halált. Az, hogy a feketék többet bűnöznek, nem azért van, mert feketék, hanem azért, mert szegények, és az, hogy a feketék miért nagyobb arányban szegények, az évszázadokra visszanyúló rasszizmussal és elnyomással magyarázható, ami jelen van az USA-ban. Ez a kérdés megmutatja, hogy miért van relevanciája a Black Lives Mattersnek, amit ezen az oldalon valamiért mindenki tagad, engem kicsit elborzaszt, hogy a magyar társadalom nagy része nem szeretne egy jobb világban élni, és a saját kis szűklátókörű életen kívül nem is gondolkozik, csak önmagának akar jobb világot, a tüntetők és a náluk rosszabb helyzetben levők nézőpontját nem érti, és mindenképp magát akarja áldozatszerepbe helyezni.
2020. jún. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!