Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Németországban élő nem...

A Németországban élő nem európai migránsok (akik főleg 5 éve áramlottak be) mennyire vették át a német nyelvet és az európai gondolkodást?

Figyelt kérdés

2020. júl. 1. 08:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/141 anonim ***** válasza:
80%
Semennyire. Párhuzamos társadalmakban élnek, és egy mukkot sem tudnak németül. De ez igaz a 2.-3. generációs betolakodókra is.
2020. júl. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/141 anonim ***** válasza:
79%
Sajnos az elsőnek igaza van.
2020. júl. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/141 anonim ***** válasza:
81%
Inkább a saját szintjükre züllesztenek mindent.
2020. júl. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/141 anonim ***** válasza:
90%
Semennyire és nem is fogják soha.
2020. júl. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/141 anonim ***** válasza:
88%
Egyébként igen,nem tudtam mit vártak a nagyokosok.Hogy egyik napról a másikra integrálódni fognak?Dehogyis. A másik dolog az egészben,hogy a többség szerintem nem is akar.
2020. júl. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/141 anonim ***** válasza:
100%
Mondanak itt sok okosságot, de már 1-2 éve próbálok erről normális statisztikát gyűjteni, de nem találtam. Németül meg nem tudok sajnos.
2020. júl. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/141 anonim ***** válasza:
2020. júl. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/141 anonim ***** válasza:
100%

semennyire. Miért tették volna? senki nem is várta el tőlük - és ez a baj.

Ha kimenne most egy rakás magyar mondjuk Kanadába, Québec tartományba, lesz*rva hogy oda vízum kell, meg útlevél, egyszer csak kikötne ott pár hajó és beözönlene 20 ezer magyar papírok nélkül, majd a kanadaiak tárt karokkal fogadnák őket, bemondásra adnának nekik papírokat, fizetnék az ellátásukat, szállásukat, akkor szerinted pár év múlva hányan beszélnének közülük franciául? Az egy tömbben élő magyarok mennyiben integrálódnának?

Semennyire - mert nem lenne rá szükségük. Persze sokan keresnének munkát, dolgoznának, tanulnák is a nyelvet, de 5 évvel később is egy nagy rakás magyar lenne ott és nem olyanok akik kanadaiakká akarnak válni, még ha nem is látnál olyan nagy különbséget a kanadaiak és magyarok életmódja között.

A "Németországban élő nem európai migránsok (akik főleg 5 éve áramlottak be)" pedig ennél még rosszabb eredményt hoznak, hiszen a többségük eleve nem is ismerte a latin betűs írást, a nyelvtanulás innen hatalmas problémát okoz. Mivel nem tudják elolvasni, így azok tettek az ő nyelvükön feliratokat mindenre amit el akartak nekik adni - nincs is meg a hajtóerő a nyelvtanulásra. A hatóságok sem vártak el tőlük semmit, nincs a nyelvtanuláshoz, munkavállaláshoz kötve a jogosultságuk. Nem kell dolgozniuk ahhoz hogy megéljenek valamiből. Nem kérik rajtuk számon az itteni törvények betartását és tehetnek bármit, mert semmiképpen nem lesznek innen kirakva.

Mégis mitől integrálódnának?

2020. júl. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/141 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés.Tag vagyok egy német fb csoportban,tesóm is kinn dolgozik,azokból amit olvasok,azt látom nem integrálódtak.Inkább húzzák le a többieket a maguk szintjére.
2020. júl. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/141 anonim ***** válasza:
70%

Kint élek így személyes tapasztalatom van.


A helyzet szerintem nagyon vegyes.


Szoftverfejlesztőként dolgozok a legnagyobb bajor autóipari cégnek. A project tele van külföldiekkel, köztük sok kínai, indiai, néhány arab.

Németül a többségük nem beszél (az angol a project nyelv), viszont kétségtelenül sok köztük a jó munkaerő, aki így előreviszi az országot.


Amúgy sok helyen vannak arab, ázsiai alkalmazottak üzletekben stb. Ők jellemzően tudnak németül.


Aztán vannak persze sokan akik meg úgymond abszolút nem integrálódnak.


De itt megjegyezném, hogy a kint élő magyarok egy nagy része ugyanúgy nem beszéli a nyelvet, sokszor olyanok se akik évek óta itt élnek.


És hogy mennyire gondolkodnak európaian? Valószínűleg nem nagyon. Ahogy én se gondolkodok úgy, mint egy német, valsz soha nem is fogok. A lányom, aki itt nő fel ő már talán. Lassú dolog az integráció.

2020. júl. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!