Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Bécs után melyik Ausztria...

Bécs után melyik Ausztria (második) legfontosabb gazdasági központja?

Figyelt kérdés

Laikusként azt gondolom, hogy Bécs és az agglomerációja már csak az óriási népessége miatt is a legmeghatározóbb gazdasági tényező Ausztrián belül. De melyik városi régió a második legfontosabb?

Graz a második legnépesebb város (kb 300 ezer lakos), viszont pl. Linz nekem fontosabb tényezőnek tűnik, hiába csak kb. 200 ezren lakják, hiszen ott van a közelben még kettő nagyobb város (Wels, Steyr), valamint több kisebb, ráadásul míg Graz egy kissé az ország perifériájának számít ránézésre (hiszen Ausztria délkeleti csücske, viszonylag szegényebb szomszédos országokkal), addig Linz egy fontos európai útvonalon fekszik, ráadásul egy köpésre van Csehország és Németország, amelyek gazdaságilag fontos szereplők. Szóval én látatlanban Linzet mondanám, hiába Graz nagyobb, de adatokat sajnos nem találtam.

Vagy az is lehet, hogy esetleg egy másik város, mondjuk Salzburg vagy Innsbruck? Őszintén, ezt nem hinném, mert ezek annyival kisebb városok.



2020. júl. 3. 10:09
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Van egy "Administrative division" rész. A GDP (eurostat szerinti) résznél kikövetkeztethető, hogy Linz fontosabb gazdasági város, mint Graz.

2020. júl. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!