Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Csak én nem értem és én...

Csak én nem értem és én vagyok ennyire lemaradva?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már jó pár hónapja törtent és azóta is a fejemben motoszkál ez a kérdés. Miért kellett ennyire védeni George Floyd-ot? "Csak" egy néger volt. Aki ráadásul bűnöző is volt egyben. Amerikában rengeteg fekete bűnözésből és drogozásból él. Erre itt volt az ő esete. Ha fordított helyzetben lett volna, hogy egy fehér lett volna az áldozat akkor nem lett volna ekkora felhajtás? Ez akkor most miként van? Ennyire megy "tönkre" a világ, hogy egy nyamvadt fekete halála végett ekkora felhajtást csináltak? Négerek nap mint nap ölnek. És azzal mivan? Azt nem érdekli senkit se? Most is a tüntetéseken mit lehetett látni? A négerek fosztogatnak, lopnak, rongálnak, lövöldöznek...

(Lehet h rasszistanak tűnők de ezt a kérdést már rég fel szerettem volna tenni) Jaa meg láttam olyat is mikor a rendőr meg akarja állítani a négert és erre a néger a többazöri felszólítás után sem áll meg majd szép nyugodtan elő veszi a pisztolyáf és többször is rá lő a rendörre aki igazoltatni akarta.



2020. júl. 18. 08:02
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Trump-ot akarják megbuktatni az ellenségei, erről szól ez az egész, a fekák halála teljesen lényegtelen.
2020. júl. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Államáltal fenntartott erőszakszervezet tagja csak a szabályok betartásával alkalmazhat erőszakot.

Mindegy, hogy "csak" egy néger vagy cigány vagy bárki.

Attól mert egy bűnöző néger lelkiismeret furdalás nélkül rálő egy rendőrre, a rendőr nem léphet a nyakára egy másik bolti tolvaj négernek.


Különben a black lives matterrel, az "autonoumus zone" al nem értek egyet.

2020. júl. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%

Nézd kérdező, ha végignézed a videót, amin szó szerint élvezettel kivégzik George Floydot, miközben mindenki tudja, hogy belehal, ő maga tudja, a járókelők tudják, még az egyik hezitáló rendőr is tudja, szóval ami történt az egy rendkívül undorító véglény által elkövetett gyilkosság.

Nem fogok hazudni, én is tüntettem volna ha amerikai lennék, mert ilyen "rendőrség" tehát szadista gyilkosok csak ne szolgáljanak és védjenek. Rohadjanak szépen a börtönben, és igenis kezdeni kellene valamit azzal, hogy ez már a sokadik eset, amikor a rendőri túlkapás és szadizmus emberéleteket követel, nem is keveset. Csak most a George Floyd ügy robbantotta ki azt a vulkánt, ami már alapból régóta fortyog.

2020. júl. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
#3 Ja, csak a halottkém meg azt alapította meg hogy szívrohamot kapott a mentőben a fentamlytól ami benne volt.
2020. júl. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%
Ez a floyd elleni intézledés valójában csak egy ürügy, amivel zavargásokat kelthetnek. Nap mint nap történnek ilyenek, de a kampámyhajrában felkaptak egy esetet, amivel felbujthatják a feketéket. Az egész egy Trumpellenes akcio.
2020. júl. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%
Amikor egy fekete bűnöző ledurrant egy rendőrt, akkor hol maradnak a tüntetések? Hol maradnak az olyan szankciók, amik elkezdik eltörölni a fekete múltat?
2020. júl. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
51%

Kedves kérdező, a tüntetés nem Floydról szól, hanem a rendszerszintű rasszizmusról, ezért vannak a tüntetések és nem azért, mert megöltek egy embert.


Remélem segítettem! :)

2020. júl. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
42%

Nem csak te nem érted, nagyon sokan nem értik. De nem azért, mert nem érthető, hanem azért, mert nem tudják és/vagy nem akarják érteni.

Nem tudom, mi nálad a lemaradás, de ha az, hogy az eseményeket hibásan ítéled meg, akkor igen,akkor nagyon le vagy maradva.


Csak egy néger volt. A rasszizmus reprezentációja. Neked egyszerűen nincs fogalmad az emberiségről.

Amerikában rengeteg fekete bűnözésből és drogozásból él. - így van. Mert mást nem hagynak neki. Csakhogy itt se az a baj, hanem az a primitív gondolkodás, hogy ha Amerikában rengeteg fekete bűnöző él akkor ez is az. Ebből ez nem következik.

Ha fehér lett volna, nem lett volna ekkora felhajtás. Valóban nem. Mert ekkor az elkövetőt azonnal lecsukják, és örülhet, ha ennyivel megússza. Itt azonban az elkövető szinte megdicsőült. A "felhajtás" emiatt következett, te hibásan következtetsz.

Jön a következtetés: ráadásul bűnöző volt. Nem, ezt te egyszerűen elhitted, mert el akartad hinni. Ez a mondat nem arról szól,az illető mi volt, hanem arról, ha néger, akkor te nem ellenőrzöl, hanem rámondod. Én meg azt mondom, ez felelőtlen/tudatlan viselkedés.

Ennyire megy tönkre a világ... - bizony ennél sokkal nagyobb mértékben. Csak nem a nyamvadt fekete miatt, hanem az ilyen sommás megállapítások növekvő száma miatt. Amiatt, hogy ennyire nő a tudatlan, erőszakos, rasszista megállapítók száma, akik azonnal megkövezést kiáltanak, ha valami nem a szájuk íze szerin történik. Annyira megy tönkre, hogy ha ez a rasszista tudatlan népség a köz véleményévé válik, akkor az emberiség ki fogja irtani önmagát. Mert ennek a népségnek halvány fogalma sincs, mi miért történik. Neki ismerete semmi, csak követelése van.


Nem folytatom, mert értelmetlen. Csak még annyit: nem tűnsz, vagy. És ilyen jelenetekért nem kell amerikai eseményeket nézned. Elég a hazait. Egyetlen apró különbséggel. Itt a rasszisták rázzák a rongyot. És lőnek vissza.

2020. júl. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%

"#3 Ja, csak a halottkém meg azt alapította meg hogy szívrohamot kapott a mentőben a fentamlytól ami benne volt."


Lehet ezzel nyugtatgatni magatokat, csak k..vára nem igaz! A halottkém, már az első is azt állapította meg, hogy gyilkosság történt. A halál oka SZÍVMEGÁLLÁS, nem szívroham, csak sok hülye nem tud angolul...az a szív meg azért állt meg, mert megölték. Ennyi. Ha téged is holnap így megfojtanak, akkor a te angol nyelvű halottkémi jelentésedben is cardiac arrest lenne a halálok, mert aki meghal, annak megáll a szíve...

2020. júl. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!