Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Így megmenthető lett volna az...

Így megmenthető lett volna az NDK?

Figyelt kérdés
Ha azt a pénzt amit a Stazi fenntartására költött az állam ha a gazdaság fejlesztésére és az életszínvonal növelésére költötte volna akkor fennmaradt volna az NDK? Vagy max nem akkor hanem mostanában omlott volna össze?

2020. júl. 20. 23:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen értem a kérdést? Te arra gondolsz, hogy a németország nem egyesült volna újra és az NDK megmaradt volna független országként? De minek? Kinek lett volna ez jó?
2020. júl. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 ha a Stazi helyett a gazdaságba pumpálták volna a pénzt....
2020. júl. 21. 00:20
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem maradt volna fent. Eleve elcseszett volt az egész gazdasági modell, ha a rendvédelem pénzét beleöntik attól a kommunista gazdasági struktúra / elnyomás alapfilozófiája nem változott volna semmit.

A nagyhatalmak eldöntötték mehet az egyesülés, úgyhogy újraegyesültek.

2020. júl. 21. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Stasi. Így írták annak idején.

Egyébként az NDK úgy sem lett volna megmenthető, ahogy írod. Már a '60-as évek elején akkora volt az életszínvonal különbsége a két Németország között, hogy csak erőszakkal lehetett visszatartani a keletnémeteket, meg is épült a berlini fal. Ha nem költöttek volna erre, még hamarabb kiürül a keleti oldal.

2020. júl. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Aztán miért akartad volna megmenteni az NDK-t? :)
2020. júl. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%
Németországnak így sokkal jobb, hogy egyben van, mert egységben az erő.. Szerintem a kérdező pont gyengíteni akarta volna Németországot, ha szerinte tagoltan jobb lett volna neki. biztos Merkel és EU ellenes és ezen fantáziálgat, hogy bárcsak ne lennének a lipsi németek, ejnye-bejnye..
2020. júl. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem akartam én fenntartani az NDK-t csak eszembe jutott ez hogy mi lett volna ha...
2020. júl. 21. 19:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Mivel az SZU megszűnése után az NDK gazdátlanul maradt volna a rendszerváltás után. Senkinek nem lett volna érdeke kommunista külön országként tovább fenntartani. Sőt,azt hiszem bár ebben nem vagyok biztos, hogy az SZU megszűnése után, tehát ahogy a ruszkik kitakarordtak, az ex-szovjet tartományok mind vissza lettek adva az anyaország vezetésének a NATO biztosította ezt.
2020. júl. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!