Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lehet Európa jövője az Európai...

Lehet Európa jövője az Európai Egyesült Államok? Alul kifejtem a véleményemet, kérlek titeket kultúráltan, érvekkel felszólalni ellene vagy mellette.

Figyelt kérdés
Én nagyon nagy fantáziát látok benne. Megértem azokat is, akik tartanak attól, hogy emiatt csorbul a nemzetek identitása. De nem értek velük egyet. Gazdaságilag és társadalmilag is a lehető legigazságosabb módon kellene működnie egy egyesült Európának. Így szerintem könnyen meg lehetne őrizni a hagyományokat, de emellett teret is lehetne engedni az új gondolatoknak és a fejlődésnek. Én liberálisnak vallom magam, de nem akarom rákényszeríteni másokra a véleményem, mert egyrészt a családom is konzervatív, másrészt még véletlenül sem szeretném elfelejtetni vagy felülírni bármi mással a magyar kultúrát. Pont ezért nem is félek attól, hogy egy európai egyesülés következménye képpen veszélyben lenne hazánk kultúrája vagy gazdasági helyzete. Hiszek benne, hogy a 21. századra pusztán az ésszerűségre alapozva, lehetséges lenne pár évtizeden belül létrehozni az új Európát. Ami nem a kis államok kizsákmányolására, hanem a közös fejlődésre koncentrál. És még valami. Nem támogatom az illegális bevándorlást, csak a kontrolláltat. Valamint nagyon tudnék támogatni egy hatalmas közös európai családtámogatási programot, hogy valamivel meg lehessen állítani a népességfogyást.

2020. júl. 31. 14:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
68%

Ez egy fikció.

Az EU 5-30 éven belül szétesik, ezt mindenki tudja.

Már szétesett, a britek kilépésével.

Mindenki abba hisz, amit jónak tart, én nem beszèlek se rá, se le senkit. Akit megnyugtat a gondolat, hogy egyszer lesz egy Európai Egyesült Államok, higgye csak.

2020. júl. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
20%

Alapvetően lehetetlen, hogy az EEÁ-ban megmaradjanak a mai nemzetek, országok.

Vagyis ha egy Egyesült Európai Államokban gondolkodsz, az magával vonná a mai nemzetállamok teljes felszámolását, a nyelvek eltűnését, a kultúrák megváltozását.

Az USA azért működőképes, mert ott mindenki egyformán bevándorló volt, az összes államba vegyesen érkeztek be az emberek és mindenhol kiirtották az őslakosságot. Sehol nem maradt fenn az eredeti kultúra, nyelv - mert kiirtották, elüldözték és átvették a helyét.

Az EEÁ is ez lenne. Kisebben, egy országon belül is ezt történt Európában mindenhol és konfliktusok kirobbanásához vezetett ha erőltetetten akarták visszaállítani (vagy felállítani) valamelyik etnikum döntő szerepét a másik felett - csak mert az oda költözött/költöztetett más kultúrájú csoport is azonos jogokat akart, vagy át akarta venni az irányítást.

Kérdező, amit képzelsz az nem megvalósítható, ezt megmutatta az emberiség történelme. El kell döntened, hogy meg akarod-e tartani a jelenlegi kulturális, nyelvi különbségeket amik most országhatárokkal válnak el egymástól, mert akkor az EEÁ nem kivitelezhető. Ha azt mondod hogy mindez mehet a kukába, akkor kívánd az európai egyesült államokat!

2020. júl. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Én nagyon optomista vagyok és idealista. Szerintem vége a háborúk korának, befejeződnek a mostani konfliktusok, és nem lesz több. És azt sem hiszem, hogy az EEÁ fenyegetné bármilyen módon a nemzetek anyanyelvét vagy kultúráját. Legfeljebb országos szinten az angol lenne a hivatali nyelv, az államokban pedig a nemzeti. Attól még, hogy egyesülne Európa, a pörkölt ugyan úgy finom lenne, és az ének órán ugyan úgy magyar népdalokat énekelnének a gyerekek. Mert miért ne tennék?
2020. júl. 31. 14:46
 4/22 A kérdező kommentje:
Én abban hiszek, hogy van egy közös érdek. Szóval külpolitikában feleselges másfelé hajlani bármelyik országank. Pont ezért, a belpolitikát is jobban össze lehetne hangolni. Hiszen alig van kultúrális különbség az európaiak között. Elégge hasonlítunk. És a pörkölt még mindig finom annyira, hogy 400 év múlva is egyék.
2020. júl. 31. 14:52
 5/22 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező, te nem szoktál tévét nézni, hírekkel találkozni?Éppen most van kialakulóban egy új polgárháborús helyzet a világ vezető katonai hatalmában, az usa-ban. Ha ott baj lesz akkor az egész világ lángokban fog állni.
2020. júl. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, de az tuti, hogy sok keleti ország dafke nem csatlakozna, vagy kiválna belőle.
2020. júl. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Igen, ismerem az USA-beli helyzetet. Trump nem a szívem csücske, de vezényelje a Nemzeti Gárdát a tüntetők megállítására(amit már sok helyen megtett, nagyon helyesen). Szerintem csak a vírus miatt túl frusztráltak az emberek. Nagyon maximum pár hónap, és vége a tüntetéseknek. Rá fognak jönni, hogy senkinek nem jó. Ha az USA-ban polgárháború lenne, valóban (gazdaságilag) eléggé megviselné az egész világot. De erre jelenleg semennyi esélyt nem látok.
2020. júl. 31. 15:36
 8/22 anonim ***** válasza:
69%
Érdekes hogy pont azért félnek az EEÁ tól mert tönkreteszi a kulturát, miközben pont megvédi. Ha nem lesz valami nagyon jelentös változás akkor a közeljövöben a 100 millio alatti népek jó eséllyel eltünnek. Ez mellet az EU-tól féltek hogy tönkre teszi a kulturát miközben. Egésznap angol zene szol a rádioban, az elmult 10 évben átvettünk 2 angol ünnepet is, lassan alapkövetelmény az angol nyelv tudás, stb. Mindez űgy hogy még nem is angol érdekeltségbe tartozunk.
2020. júl. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Szerintem is pont hogy megvédi. Semmilyen szempontból nem érdeke a nagy európai országoknak beleszólni a kicsik kultúrájába. Őszintén, engem annyira nem izgat, hogy milyen lesz Magyarország kultúrája 200 év múlva. Így is-úgy is veszélyezteti Magyarországot az eltűnés, az alacsony születési ráta miatt. De pont ezért hiszek az EEÁ-ban. Pont amiatt, hogy adhat egy lendületet a gazdaságnak és a kultúrának. Ha létrejönne ez az állam, üvöltenének a nacioanalisták, és minden bizonnyal sokan küzdenének a kultúráért. Én NEM a mostani, teljesen liberális Európa vízióban hiszek. Szerintem semmi probléma nem lenne a kultúrakkal. Hiszen ha lenne is egy közös kormány, nem lenne érdeke beleszólni. A globalizáció egyetlen negatív oldala szerintem az, hogy túlságosan elkényelmesednek és ellustulnak az emberek. De ezen felül, ez a jövő.
2020. júl. 31. 16:49
 10/22 A kérdező kommentje:
Nagyon nagy bizalmam van benne, hogy végül vége lesz az etnikai ellentéteknek. És igen, jónak tartanám, ha arra lenne törekvés, hogy hasónlóbba váljanak az Európaiak. Van egy európai kultúrális norma. Ezt szeretném, hogy a többség elfogadja. Nem lenne nehéz, hiszen ahogy mondtam, nagyon hasonlóak az európai kultúrák.
2020. júl. 31. 16:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!