Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mely országokban vannak a...

Mely országokban vannak a legmagasabb vagyonadók? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Az amerikai baloldali elnökjelölő előválasztásokon több jelölt (Sanders, Warren) 3-8% körüli évi vagyonadót javasolt a gazdagokra. Biden nem tudom ebből mit valósítana meg, de érdekes lenne, ha átvenné.

2020. aug. 7. 23:44
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]

It egy grafikon

2020. aug. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt nagyon senki sem meri megcsinálni mert csak azt érik el vele hogy a nagytőkések elhagyják az országot
2020. aug. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Silurus ***** válasza:
70%
Nem tudom, de a vidéki házamra 8% vagyonosodási adót fizettem. Holott az első ingatlanom.Ez Magyaroszág.
2020. aug. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Most az amerikai szupergazdagok heppje, hogy azt kérik, adóztassák meg őket jobban. Tehát saját maguk kérik. Ez látszólag értelmetlen, mert aki akarja, az adományozza el a pénzét, de ezek a gazdagok a többi gazdagot is rá akarják venni ezzel, hogy többet fizessenek.

[link]

2020. aug. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A vagyonosodási, és a vagyon-adó nem ugyan az. Az előbbi egy egyszeri sarc, az utóbbi pedig éves rendszerességgel fizetett kibaxás a már egyszer leadózott jövedelmedből megszerzett vagyonod után, mint pl az SZJA. Nem tudom melyik gazdag szeretné tökönszúrni magát, ha ilyenért lobbizik, de ez több aggályos kérdést is felvet. Egyrészt ráhúzható a kettős adóztatás, másrészt olyan szitukba kerülhet az ember, hogy van egy szép és drága ingatlana, amit még akkor vett amikor ment a szekér, aztán csődbe megy a vállalkozás, és már nem lesz annyi bevétel hogy fényűző legyen az élet, de azért még a rezsire futja. Egy ilyen szituban amikor az éves rezsiköltségek levihetőek pár ezer dollárra, odavágnak 80-150ezer dollár vagyonadót évente, tömeges csődöt jelentene. Ezt az adót egy gyökértelen rablótársadalomban el tudom képzelni, ahol egy ingatlanhoz annyi kötödése van a többségnek mint egy kocsihoz, de itt nálunk kétlem hogy forradalom nélkül megvalósítható lenne.
2020. aug. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!