Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Azokban a nyugati államokban...

Azokban a nyugati államokban ahol jelentős számú migrációs hátterű ember él, nem kéne számukra egy exklávét kialakítani?

Figyelt kérdés

Természetesen a befogadó ország területén belül. Mondjuk az adott ország területének 25 százalékát exklávéként újragondolni.

Például ez nagyon aktuális Belgiumban, Franciaországban és Németországban. Vagy ennyire már nem demokratikusak ezek az országok, hogy ez megtörténjen?



2020. aug. 22. 15:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az lenne a lényeg, hogy asszimilálódjanak. Ez így, exklávé nélkül is problémás, milyen lenne, h még területileg is szegregálnád?
2020. aug. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk turista szempontból nagyon király lenne

Olyan lenne mint amik az USA-van vannak pl Little Havanna

2020. aug. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te enklávéra gondolhattál. És nem kéne, mert miért dobnák oda csak úgy a területük egy részét.

Ellenben jó ötlet lenni létrehozni számukra egy exklávét mondjuk egy lakatlan Csendes-óceáni szigeten.

2020. aug. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szóval pl Németországban pl az összes migrációs hátterű embert elköltöztetnéd adott helyre, ahol aztán így mindenki együtt: törökök, arabok, indiaik, olaszok, görögök, oroszok, magyarok, szerbek stb. együtt élnének?


Szerinted ez kinek és miért lenne jó?

2020. aug. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt rendezze az adott ország, és ne a magyar...
2020. aug. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem, nem. Exklávéra gondoltam. Mivel rengeteg török él Németországban, így pl a kérdésben említett 25% Törökországhoz tartozna. Tehát Törökország exklávéja. Vagy ott van Franciaország, ahol számos marokkói él, így ugyan az lenne a séma, mint Németország esetében.

Ha belegondolunk, ez egy teljesen időszerű dolog, hogy a befogadó országból le kell választani egy részt számukra.

2020. aug. 22. 20:57
 7/13 anonim ***** válasza:

Szóval akkor a berlini török, a müncheni török meg a frankfurti török mind költözzön el az exklávéba az otthonától több száz km-re?

Amúgy ha csak a törököket vesszük az a teljes lakosság kb. 1-2 %-a mindössze.

2020. aug. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Erre láthattunk példát a múltban is, csak nem exklávé címszóval, hanem egy az egyben egy új államot hoztak létre. Szerintem az exklávé létrehozása kevésbé groteszk a befogadó állam területére nézve.

A németországi törökök pedig 4% körül vannak a teljes népességhez képest. Kb 3 millió 600 ezer török esetében el lehet gondolkodni a témáról. Elég ha abból indulunk ki, hogy nem integrálódnak, és a saját közegükben érzik jól magukat.

2020. aug. 23. 12:22
 9/13 anonim ***** válasza:
De nem érted, hogy ezek a törökök nem egy helyen élnek, hanem szétszórva az országban...
2020. aug. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ezért írtam, hogy ezt megoldja a német területekből történő 25%-os lenyesés.
2020. aug. 23. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!