Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egy elfogulatlan véleményt...

Egy elfogulatlan véleményt kérek! Szerintetek ki fogja nyerni a választásokat a US-ben? Indokot is írjatok légyszi!

Figyelt kérdés
2020. okt. 15. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Valószínűleg Joe Biden. Az indok a statisztika:

[link]


Minél több felmérést átlagolsz ki, annál inkább minimalizálod a szórást. A legpontosabb felmérés a teljes nemzeti szavazat. Hillary az RCP átlag alapján 3.2 százalékponttal vezetett, és 2.1 ponttal nyert. Szóval a rendszeres torzítás kb. 1%. Ezek azok a szavazók, akik pl. nem vallják be, hogy kire szavaznak.

Jelenleg Biden 9.4 ponttal vezet, azaz ha még nagyon megengedőek vagyunk, a valódi előnye legalább kb 7 pont... Ami NAGYON-NAGYON sok. Ha csak 5 pont a valódi előnye, az is elsöprő. Ha nagy átlagban 1%-kal jobban teljesít, mint Hillary, akkor megnyeri Wisconsint, Pennsylvaniát, Michigant, és az elég a győzelemhez.

Az adatok alapján bátran feltételezhető, hogy ha nem történik nagy meglepetés, akkor Biden fog nyerni. Ami nem jelenthető ki, az az hogy nem történik nagy meglepetés. Az sose jelenthető ki. Ahogy a dolgok alakulnak, a szavazatok is alakulnak még.

2020. okt. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én 50-50%-ot mondanék, Trump nagyon megosztó személyiség lett, ráadásul politikusként nem is nagyon tartozik az élmezőnybe, inkább üzletember.
2020. okt. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem nem lehet tudni.

Indok: a választási rendszerük olyan, hogy nincsen egyértelmű adat ami megmutatná, az elektori rendszerben sem a szavazók számaránya nem mutatja, hogy ki áll nyerésre, sem más. Ráadásul, mint minden választás, ez is aznap fog eldőlni. Attól függ, hogy kik mennek el szavazni, mennyien, és hogyan döntenek. Most fele-fele az ami látszik, ez bármelyik oldalra billenhet. Éppen úgy benne van a pakliban, hogy Biden nyer, mint hogy Trump jelentős előnnyel győz.

2020. okt. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem Biden, még ha ez tragikus is lesz. Minden idők egyik legkarizmatikusabb elnöke Trump, a Biden-Harris páros egyetlen problémája pedig a rendszerszintű "rasszizmus" és a fehérek elleni harc. A hozzájuk hasonlók feloszlatnák a rendőrséget, vagy csökkentenék, szerintük békés tüntetők azok, akik zaklatnak, fosztogatnak, gyújtogatnak, lincselnek, gyilkolnak. Ennek a primitív liberális baloldalnak már sehol sem szabadna hatalomra kerülnie. Óriási káosz lesz, ezt látjuk a demokrata vezetésű városokban.
2020. okt. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
31%

"Valószínűleg Joe Biden. Az indok a statisztika"

Jaj már megint a felmérések. Ha a munkahelyről kinézik azt aki konzervatív, az utcán Trump-szavazókat támadnak meg, egy "all lives matter - minden élet számít" kijelentés miatt már öltek meg valakit stb. akkor nyilván rengetegen nem fogják bevallani hogy Trumpra fognak szavazni (ellenben megjegyzik nagyon hogy melyik oldalnak köszönhető ez a véleménydiktatúra). Senki nem tudja mekkora ez a réteg, ezért nem szabad hagyatkozni a pollokra.

2020. okt. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%

"Jaj már megint a felmérések"

Ha tetszik, ha nem, a felmérések adják a legjobb alapot ahhoz, hogy mondjunk valamit egy eredményről.


"Ha a munkahelyről kinézik azt aki konzervatív, az utcán Trump-szavazókat támadnak meg, egy "all lives matter - minden élet számít" kijelentés miatt már öltek meg valakit stb. akkor nyilván rengetegen nem fogják bevallani hogy Trumpra fognak szavazni"

Ahhoz képest, hogy mennyire titkolják a Trump iránti feltétlen imádatukat, elég hangosak...


"Senki nem tudja mekkora ez a réteg"

De, én tudom. A 2016-os felmérések és eredmények közti különbség alapján nagyjából 1%. De persze megengedek magamnak egy elég nagy bizonytalanságot, úgyhogy mondjuk hogy max. 2.5%. Szerintem ez elég megengedő. Így is Biden nyer, bőven.


"ezért nem szabad hagyatkozni a pollokra"

Ez tiszta tudománytagadás. A statisztikai torzításokkal számolni kell, nem pedig elvetni az egész folyamatot miattuk. Ez olyan, mintha lenne egy mérlegünk, amiről tudjuk hogy fixen 1 grammal eltér a mérés. Én azt mondom, hogy használjuk a mérleget, és korrigáljuk egy 1 grammal az eredményt. Te erre azt mondod, hogy a mérlegek eredendően megbízhatatlanok, nem szabad rájuk hagyatkozni... Dehogynem szabad mérlegekre hagyatkozni. A felmérések ugyanolyan eszközök, mint a mérlegek.

2020. okt. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!