Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha Szerbiában élnél, szavaznál...

Ha Szerbiában élnél, szavaznál a Dveri elnevezésű pártra?

Figyelt kérdés

Ideológia:

* nacionalizmus

* konzervativizmus

* keresztényszocializmus

* euroszkepticizmus

* bevándorlásellenesség

* cigányellenesség

* antiglobalizmus

Szélsőjobboldali, nem utálja viszont a magyarokat (vagy legalábbis a nyilvánosság előtt), utálják az EU-t és a NATO-t, szimpatizálnak Putyinnal, megállítanák a migrációt.

A kérdés tehát, hogy szavaznál rájuk, vagy nem.



2020. okt. 26. 13:55
A kérdező szavazást indított:
Igen, szavaznék rájuk
Nem, nem szavaznék rájuk
20 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Nem szavaznék rájuk.
2020. okt. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem szavaznék ilyen demagóg, félelemkeltésre épülő pártra. Kb minden elképzelésük vagy nagyon meggondolatlan, vagy egyszerűen hülyeség.


"megállítanák a migrációt"


Tipikus migri-propaganda mint ami Magyarországon megy. A migránsok még Ausztriából is tovább mennek, akkor ki a fene maradna önkéntesen Szerbiában?

Mellesleg meg lehet nézni, hogy a nagy szerb nacionalizmus hova vezetett: Jugoszláv háború, Koszovói háború majd Koszovó önkéntes kiválása, Montenegró is emiatt lépett le, meg kb emiatt utálja kb az összes szomszéd Szerbiát.


Az euroszkepticizmus meg aranyos, főleg, hogy Szerbia még minimum 10-15 évig nem lesz EU-tag. Az akkori orosz érdekszférába tartozás miatt ismerte el egy rakat ország Koszovót függetlenként.

2020. okt. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól teszik, hogy meg akarják állítani a migrációt. Már fél Szerbia Ausztriában meg Németországban dolgozik.
2020. okt. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk én se tenném rájuk a voksomat.
2020. okt. 26. 16:02
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen szélsőjobboldali, konzervatív és antiglobalista pártra nem vagyok hajlandó szavazni, mert ezek tipikusan a Fidesz-féle, populista, diktatórikus, maradi, urambátyám, oroszbarát pártok. Akiktől jólétet, igazságot, fejlődést nem várhat az ember.
2020. okt. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szavaznék semmi ilyesmire, mert ezek mind Fidesz-féle oroszok seggében lévő, korrupt, félelemkeltésre és demagógiára épülő kleptokratikus pártok, akik vagy autokratikus kormányzást vagy diktatúrát akarnának kiépíteni. Ugyanilyen párt van hatalmon Magyarországon, Belaruszban, Oroszországban, meg a Közép-Ázsiai ex-szovjet utódállamokban. Lengyelország is egyre effelé hajaz. Sehol sem végződik jól, ha ilyen pártok kerülnek a hatalomra.
2020. okt. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem szavaznék az ilyenekre.

Ezek azok a tipikus pártok, akik nem foglalkoznak semennyire sem az ország helyzetével, semmin sem akarnának javítani, csak lopni akarnának a közösből, ehhez pedig hasonló elterelő témákra van szükség, mint a migránshelyzet, euszkepticizmus, és a többi, mert ezekkel az átlag ember is tud valamit kezdeni, és könnyen felhasználhatóak a félelemkeltésre. Milorad Dodik, a Boszniai Szerb Köztársaság egykori elnöke detto ugyanez volt, ő is mindig a nacionalizmussal jött. Mindig a függetlenséget meg a leválást hangsúlyozta Bosznia-Hercegovinától, elterelve a figyelmet arról, hogy az országrészben kb 35%-os a munkanélküliség, a fiatalok körében ez meg kb 60%.

2020. okt. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%
Hidd el kérdező, de én már az előző választásokon is rájuk szavaztam!
2020. okt. 31. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem szavaznék rájuk, tőlem meglehetősen távol állnak az ilyen pártok, mivel libertárius világnézetű vagyok.


* nacionalizmus (ilyenre soha)


* konzervativizmus (önmagában nincs vele bajom)


* keresztényszocializmus (amiben szerepel a "szocializmus" szó arra biztos nem szavaznék)


* euroszkepticizmus (valamennyire én is euroszkeptikus vagyok,de tartok tőle, hogy egész más szempontból)


* bevándorlásellenesség (az én álláspontom, hogy az bejöhet, aki dolgozik, eltartja magát, képes beilleszkedni és tiszteletben tartani a kultúránkat)


* cigányellenesség (nem értek egyet egy olyan párttal sem,amely a bőrszín alapján ítéli meg az embereket)


* antiglobalizmus (ez egy primitív hozzáállás,az ilyen pártok csak lehúznák az adott országot minden szempontból)

2020. nov. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Bevándorlásellenesség" Ki akar Szerbiába bevándorolni?:D

Amúgy nacionalista, vagy bármilyen "ellenes" pártra sosem szavaznék...

2020. nov. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!