Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hitler miért tisztelte a...

Hitler miért tisztelte a Kínaiakat és a Japánokat?

Figyelt kérdés

A Wikipédia szerint Hitler a második világháború előtt a Németek után a Kínaiakat és a Japánokat tartotta a legfelsőbbrendű fajnak, és meg is adta a tiszteletet nekik hogy a Wehrmacht-ban harcoljanak Németország oldalán.


Vajon miért gondolta hogy az ázsiaiak felsőbbrendűek más rasszokkal szemben a németek után? Mert genetikailag teljesen eltérnek az európaiaktól és még így is tisztelte őket.


[link]



[link]



2020. okt. 29. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"meg is adta a tiszteletet nekik hogy a Wehrmacht-ban harcoljanak Németország oldalán."


A Wehrmactban négerek , törökök,sikhek is voltak.

2020. okt. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
17%
Aha, megadta nekik a tiszteletet, hogy golyófogók legyenek....
2020. okt. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Ő minden népet tisztelt aminek hosszú történelme van. Kimondottan kutatókat is küldött hogy tanulmányozzák őket. Az indiaiakat is tisztelte bár nem tudom mit
2020. okt. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Idézet Hitler könyvéből:



“I have never regarded the Chinese or the Japanese as being inferior to ourselves. They belong to ancient civilizations, and I admit freely that their past history is superior to our own. They have the right to be proud of their past, just as we have the right to be proud of the civilization to which we belong. Indeed, I believe the more steadfast the Chinese and the Japanese remain in their pride of race, the easier I shall find it to get on with them.”


- Mein Kampf



Magyarul a lényeget kiemelve:


“Sosem tekintettem a Kínaiakat és a Japánokat alsóbbrendűbbnek a saját fajunknál, ők egy ősi civilizációhoz tartóznak. Sosem féltem kijelenteni hogy az ő civilizációjuk sokkal gazdagabb a mi civilizációnkhoz képest, és így joguk van büszkék lenni saját rasszukhoz mint ahogy nekünk is jogunk van hogy büszkék legyünk a saját rasszunkhoz.”

2020. okt. 29. 21:30
 5/6 anonim ***** válasza:
3%

Az indiaiakat épp, hogy nem tisztelte!

India jelezte szándékát, hogy harcolna Anglia ellen Németország oldalán, de Hitler lenézte az Indiaiakat, így vissza utasította az ajánlatot!

2020. okt. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%

Ah, nem akarok rasszista dolgokat írni....


Éveket éltem Kínában, és hidd el, tényleg nagyon-nagyon rendben vannak az ott élő népek. Közgazdász vagyok, nem biológus, néprajzkutató, nyelvész vagy történész, szóval egy tök átlag fickóként mondom a benyomásaim, aki annyit tud Kínáról vagy Tajvanról amit ott személyese, helyiekkel beszélve, vagy YouTube videókból, a wikipediaról, könyvekből, múzeumokból vagy reddit fórumokról összeszedtem.


A kérdésedre válaszolva, számomra nem az a meglepő hogy egyenlőnek tartotta őket, hanem az hogy Hitlernek ekkora tudása volt a keleti kultúrákról, mégiscsak a 20-as 30-as évekről beszélünk.


A metapedian meg egy két neccesebb netes helyen lehet olvasni arról hogy a Kínaiak átlag IQ-ja egyszerűen magas, magasabb mint az európai átlag! Én erről nem tudok mit mondani, és valószínű nem sok kutatás igazolta ezt a szélsőjobbos állítást, de ha odamész Kínába, és beszélsz kínaiul, a helyiekkel kommunikálva érezni fogod hogy ezek az emberek egyszerűen nincsenek "alattad".

Persze, valóban tudnak barbár módon viselkedni, de az a kommunista rendszer legsötétebb éveinek egyik negatívuma, és szerencsére évről évre javul. Tajvanon vagy Hongkongban, ahol megúszták a szenvedést, tisztán egyenrangú leszel, sőt, picit le is néznek majd, mert a fehér embert agresszív hangos barbároknak tartják...


Elképesztően összetett és gazdag a civilizáció amit összehoztak. Ahogy filozófusok és írók százai az európai gondolkodást formálták, úgy ott is filozófusok és írók százai fölépítettek egy miénktől gyökeresen eltérő, mégis működő eszmerendszert, ami szerint gondolkodnak.


Fizikailag sem egyértelmű hogy annyira gyengébbek. Az idősebb korosztály azért pici, mert nem kaptak annyi tápanyagot, de 25 alatt már hasonlóak mint mi. A déliek kisebbek, de az észak kínaiak gyakran magasabbak és szélesebbek mint én, pedig 184 centi vagyok...


Történelmileg nagyon sok termék jött onnan, közhelyes, de említésre méltó a puskapor, a papír, a selyem, a vetőgép, az iránytű, a porcelán. A legutolsó Qing meg talán az előtte lévő minek óta valóban nem voltak ilyen téren a toppon, nyugat Európa elhúzott mellettük, de szerintem nem kell nagyon aggódni, elég megnézni a legtöbb amerikai tech cég vezető mérnökeit, kutatóit, CEO-it. Hamar rendbe fogják szedni magukat...


Legutoljára pedig a kedvenc történelmi fact-om:

Egy 4-5000 éve folyamatosan fönnálló civilizációról beszélünk.

Amikor a piramisokat építették, már voltak kínaiak... Amikor az első görög poliszok létrejöttek, azóta kb ugyan úgy írnak, és kínainak tartják magukat. Elképesztő.

2020. nov. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!