Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek Mussolini lehetett...

Szerintetek Mussolini lehetett volna olasz államfő? Ha igen, változtatott volna a VH menetén?

Figyelt kérdés
Szerintem Mussolininek le kellett volna taszítania III.Viktor Emmánuelt a trónon, és kikiálltania magát a köztársaság elnökévé. Esetleg el foglalhatta volna a trónt, mint Mussolini Caesar, az új birodalom császára.Ezt a lépést Napóleon megtette. Ebben az esetben még nagyobb hatalmat szerezhetett volna, megakadályozhatta volna az ország kettészakadását. Mint császárt, talán tisztelték volna annyira, hogy nem végzik ki (ahogy Hirohitót sem). Nektek mi a véleményetek erről. Lehetett volna államfő, esetleg császár? Változtatott volna bármit is a VH menetén? Személyes vélemény: szerintem egy olyan vezér, aki szegénységből küzdötte fel magát, még ha véreskezű is, jobban megérdemelte volna a trónt, mint egy gazdag gyökér, aki csak örökölte és ott díszeleg, semmi más dolga nincs.

#Benito Mussolini #mussolini elnök
2020. nov. 18. 09:39
A kérdező szavazást indított:
mussolini soha nem lehetett volna olasz államfő
lehetett volna olasz államfő, de uralkodó nem
el foglalhatta volna a trónt
6 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
86%

Annak ellenére, hogy az olasz monarchiát nem törölte el, sikerült egy fasiszta egypártrendszeren alapuló diktatúrát létrehozni. Ez neki bőven elég is volt.


Amúgy 1943-tól a Saloi Köztársaság nevű bábállamnak volt az államfője.

2020. nov. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tény, hogy a Saloi Köztársaság államfője volt (meg is említettem a kettészakadást), viszont ez már nem volt egyenlő Olaszországgal (az ország amit eddig irányított, már az ellenfelévé vált). Nekem az az elgondolkodtató, hogy egy teljhatalmú diktátor hogy tűr meg maga mellett egy királyt, akinek papíron az alattvalója. Miért nem kiáltotta ki magát az olasz köztársaság elnökévé (nem a salói), így akár államfő is lehetett volna. A trónt idővel el is foglalhatta volna, mint császár, a római múltra hivatkozva. Kiegyezhetett volna a pápával, aki meg is koronázta volna. Ennek ellenére számomra furcsa kicsit, hogy megelégedett a király miniszterelnöke címmel, még ha diktátor is volt (hasonló a helyzet Antonescuval is, bár ő kevésbé volt befolyásos)
2020. nov. 19. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!