Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ennek mi lehet az oka? Az...

Ennek mi lehet az oka? Az antifasiszták általában miért ilyen gyengék és ügyefogyottak a tüntetéseken történő harcokban?

Figyelt kérdés
Akárhány videót is néztem az idei amerikai tüntetésekről, az antifasiszták mindig alulmaradtak az éles utcai harcokban, a velük szemben álló patrióta/szélsőjobboldali/ki tudja még milyen tüntetők kivétel nélkül mindig erősebbnek bizonyultak, volt olyan videó is, ahol egy ütéssel kiütött az egyik ilyen tüntető egy antifasisztát, aki úgy terült el a földön, mint egy zsák krumpli, röhejes volt. Továbbá ezek az antifasiszták általában tömegben támadnak, olyan ritkán fordul elő, hogy csak egy antifasiszta menne neki egy jobboldali tüntetőnek, de ezekben az esetekben mindig alulmaradnak az antifasiszták. Hozzátenném, hogy az antifasiszta itt konkrétan azokat a fekete ruhás, arcukat eltakaró aktivistákat jelenti, akik részt vesznek ezeken az erőszakos eseményeken. A radikális ideológiákat én is ellenzem, de ezekkel az ostoba, béna antifasisztákkal abszolúte nem tudok azonosulni, nevetséges amit művelnek. Nem akarok elfogult lenni, nyilván a szélsőjobboldal részéről is van agresszió és erőszak, de ők "legalább" meg tudják védeni magukat és úgy mennek bele ezekbe az egyébként teljesen értelmetlen verekedésekbe, hogy nem verik őket már az első pár pillanatban úgy pofán, hogy rögtön be is ájulnak. Az antifasiszták viszont totálisan felkészületlenül mennek bele ilyen utcai harcokba, azt is megfigyeltem, hogy álatlában elég gyenge, esetlen emberek állnak ezen csoportosulás oldalán, nem értem, nem veszik észre magukat?! A nagy semmire fel ilyen harciasak és erőszakosak! Továbbá az is jellemző, hogy az oldalukon álló nők bátrabbak, mint a férfiak (vagy inkább fiúk). Mi lehet az oka, hogy az antifasiszták általában ilyen gyenge, esetlen, verekedni abszolút nem tudó emberek? Az ilyenek mégis miért mennek bele utcai harcokba? Semmi realitásérzékük nincs? Ti mit gondoltok ezekről az emberekről? Szerintem el kéne ismerniük, hogy képzetlenek és nagyon gyenge fizikumú, utcai verekedésekre egyáltalán nem alkalmas emberek.

2020. dec. 1. 22:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1. gondolom többet vannak könyvtárban, mint konditeremben

2. magyarország miért ment bele harcokba osztrákokkal oroszokkal, ha gyengébb. ez utóbbit ha jó indulatúan kezeli az ember, akkor nevezheti hősiességnek is, vagy elszántságnak, bátorságnak. én nem bántanám, aki kiáll az ügyéért túlerővel szemben is. jobb amikor otthon maradnak az emberek mint nálunk?


de amúgy nem tudom igaz e amit írsz.

2020. dec. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

jó levezette az első.

ide illő példa még az 1.000 görög vs 10.000 perzsa thermopülénél.

eleve úgy mentek oda a görögök,hogy ott halnak meg.

mégis odamentek.

2020. dec. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezt még nem láttad gondolom. Itt van egy karszalog kemény csávót egy ütéssgel kiütnek: [link]
2020. dec. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

"gondolom többet vannak könyvtárban"


Hehe, ezen jót röhögtem.

Az antifák nagyrésze vicc kategória.

Jah, és nyugodtan lehet írni privátban, hogy hol lehet találkozni azokkal a tökös magyar antifákkal, megyünk!;)

2020. dec. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Azért az erényükre vall, higy nyáron 3 rendőrt vakítottak meg véglegesen lézerrel. Hősök!
2020. dec. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#4 gondolom azért mennétek, mert azt feltételezed, hogy túlerőben lesztek. igazából én ami ilyen keménykedőt láttam mindenki csak nála kisebbekkel, gyengébbekkel kezdegetett. fura dolog ez, ugyanakkor természetes, hogy senki nem kezd ki olyannal, aki ellen vesztene.
2020. dec. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

6#


Ne a cigányokból indulj ki.

2020. dec. 2. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Az antifasiszták jellegükből fakadóan 60-70 kilós hülyegyerekek, akik kizárólag falkában bátrak. Nagyon röhejes az "ellenálló" mozgalmuk, de szerencsére Magyarországon nagyjából 50 darab antifa létezik, ők is csatornapatkányokként élnek.
2020. dec. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#7 hát pedig gondold végig a saját tapasztalataidból. Ez lehet megdöbbentő, de így van. És valahol logikus is mert senki nem akarja, hogy őt verjék meg, de még azt sem akarja, hogy nyer de megsérüljön. Ha nem is tudatosan, de mégis az van, hogy általában az amikor beleáll valaki egy helyzetbe az tipikusan nagy súly különbséggel szokott megtörténni. Amikor a másik vagy nem elég okos hogy elfusson, vagy túl részeg, hogy elkerülje a helyzetet.


Vagy mondjuk valaki állat jó küzdősportos. Ő lehet neki megy azonos súlyban. De mivel tudja, hogy mennyit számít a súly még ő is meg fogja gondolni a nagyobbakat. Sőt ilyen figuráktól én már többször hallottam azt, hogy inkább kerüli a helyzeteket, mert véletlen sérülés is lehet maradandó és nem kockáztat a semmiért. De a lényeg, hogy a tudása miatt ő is előnyből áll bele a helyzetbe.


Szóval szerintem nem túl sok hősiesség, meg bátorság van ezekben. Hanem sokkal inkább valami ésszerűség. Vagy tudatosan vagy tudat alatt.


Amúgy ha megnézzük itt is a kérdező elég ésszerűen elemzi a dolgokat. És amit ír abból is az jön ki, hogy ne menj bele olyan szitukba ahol nem te nyersz.

2020. dec. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!