Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Akiknek problémájuk van az...

Akiknek problémájuk van az EU-val és annak értékeivel, azok őszintén, miért nem költöznek el nem EU országokba? Ukrajna vagy Szerbia is itt van a szomszédban.

Figyelt kérdés

De most őszintén. Ha annyira rossz az EU-ban élni, miért nem fontoltátok meg, hogy elköltöztök mondjuk Ukrajnába, Szerbiába, Moldáviába vagy Boszniába? Minden problémátok megoldódna. Hiszen nem elvárás a jogállamiság, sajtószabadság, hatalmi ágak szétválasztása. EU pénzeket sem kapnátok, így nem kéne vétózni és harcolni az EU ellen.

Akik még nem költöztek el, azok miért nem? Igazából mégis szeretitek az Uniót, csak álszentek vagytok?



2020. dec. 4. 16:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%
Nem akarnak. Ott még rosszabb lenne nekik. :D. Csak követik Viktor hangját, mert egyéni gondolatuk nincsen.
2020. dec. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
21%

Azért nem költözöm el Ukrajnába meg Szerbiába, mert ezek primitív, keleties országok, magyarként pedig nyugati embernek tartom magam.


EU nélkül is lehetünk nyugatiasak nézd meg az 1990-2004 közötti időszakot.

2020. dec. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
41%
Akinek meg annyira tetszik a jogállam mehet Svédországba a muszlim negyedbe vagy Brüsszelbe amikor fekete hordák csak a fekete élet számít törtek zúztak
2020. dec. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

2: A jogállamiság elleni küzdelem nyugatias?

És ahhoz mit szólsz, hogy a nagy külföldi cégláncokat (Aldi, Lidl, stb) is el akarják küldeni újabb terv szerint? Nem emlékeztet téged véletlen a szocializmusra?

2020. dec. 4. 16:50
 5/20 anonim ***** válasza:
52%

#2 Orbánt is ellenzem, meg az EU-t is. Nem Orbán miatt akarok kilépni az EU-ból, hanem azért, amilyen mára lett a nyugati kultúra a sok 67 nemű SJW miatt balról, és a sok horogkeresztény alt-rightos miatt jobbról.


Egy kapitalista országot akarok, ahol az állam leszarja mind a kereszténységet, mind az LMBT-t és egyszerűen nem szól bele abba, hogy az átlagember miben higyjen, milyen értékrendje legyen, hogyan élje az életét, mellette meg inkább az USÁ-val meg Japánnal kereskedjünk, mint az EU-val, ami ideológiához köti a támogatásait.

2020. dec. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
54%

Már megint nem említed meg a teljesség kedvéért, hogy Svájc, Norvégia, Izland és ha már itt tartunk, Anglia sem EU tagok!

Amúgy meg leszel lepve, de itt a "hazám", bár ez lehet, hogy NEKED semmit nem jelent, nekem még igen. Itt vagyok otthon, akkor is, ha éppen jó, meg akkor is, ha sz*rban vagyunk.

2020. dec. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

6: Még a rengeteg EU pénzzel együtt sincs fényévre sem a mi gazdaságunk a világ leggazdagabb országaitól. De rendben.

Csak egy dologra válaszolj: Svájcot, Norvégiát, Izlandot, Angliát említed példaként. De ezek mind demokratikus jogállamok, és rengeteg bevándorlóval!!! Nem ugyanezek miatt zavar téged az EU?

2020. dec. 4. 17:15
 8/20 anonim ***** válasza:
77%

Én pont olyan vagyok amit le írsz és még fogsz lepődni el is fogok költözni. Már nézegetem a külömböző országok szabályozásait, munkahelyeket, azt hogy mik a hiányszakmák,.


Az általam kinézetét országok: Izland, Norvégia, Svájc, Japán, Kanada, UK, Ausztrália, Új-Zéland, Chile.


Egyik sem EU tag.......jaaa hogy ezek közül mind fejlettebb mint Magyarország..... Jaaa.



(tudom hogy sok általam leirt országba nehéz kijutni de hanem próbálkozol akkor azt 100% hogy nem fog sikerülni,ha még megpróbálod akkor valamivel azért több)

2020. dec. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
61%

6 vagyok:

1. Nem, nem (csak) ezért.

2. Izlandon marha sok bevándorló lehet:D

3. Svájcba sem az a réteg "vándorol" be, mint mondjuk Németországba.

4. Anglia egészen speciális helyzetben van. Az egykori gyarmatokról "teljes joggal" jöttek bevándorlók már 30-50 évvel ezelőtt is, de dolgoznak, beszélik a nyelvet stb.


Az EU azért "zavar" engem, mert MINDENBE bele akarnak p*fázni! Én nem töltöm azzal az életem, hogy minden EU intézkedésnek utánanézzek, de ki hiszi azt el, hogy a nettó befizetők "szívjóságból" tolják a pénzt az olyan országokba, mint mi? Nyilván nagyon is megéri nekik! Tehát végül is mi járunk rosszul, csak nekünk még az odavetett csontokért is hálásnak kell lennünk!

A 2015 óta zajló bevándorlás példa nélküli, soha, sehol nem volt szokás a világtörténelemben csak úgy megjelenni valahol tömegesen, hogy "csókolom, megjöttem, tartsatok el, nem tanulom meg a nyelvet, nem dolgozom, nem tanulok, nem veszem át a szokásaitokat stb., csak a pénzt kérem". Ja, de, volt ilyen: háborúnak hívták. Azzal, hogy ezt az EU nemhogy engedi, hanem szorgalmazza, azt jelenti ki magáról, hogy az alapvető életfenntartó ösztönök hiányoznak belőle. Én sem megyek el akárhová a világon, hogy "csókolom, megjöttem, ezentúl itt akarok élni", ez egyszerűen nem így működik. Az meg, hogy mindezt örök-kötvényekből finanszírozzuk, egyenesen rémisztő, mert azt jelenti, hogy a vezetőink nem csak korruptak és elvtelenek, de még id*óták is!

És nem, nem "nyelem be" a kormánypárti médiát, ami szerintem is gyomorforgató, már az első Orbán-kormány előtt is így gondoltam.

2020. dec. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
61%

Talán azért, mert magyarok vagyunk, és Magyarországon akarunk élni. És azt, h EU tagok legyünk-e épp mi döntjük el. Szóval nem az van, h márpedig mi az EU-ban vagyunk, és akinek nem tetszik, az takarodjon, hanem mi, a választópolgárok közössége dönti el, h benne legyünk-e.

A jogállami vitáról pedig: ki az az idióta, aki akkor, ha kijelentik előre, hogy bűnös, bele megy abba, hogy azok akik bűnösek, nem kapnak támogatást? Képtelenek megérteni az emberek, hogy azzal, hogy a kormány vétózik, nem hagyja, hogy eldöntsék azt, hogy nem kapunk a jövőben uniós pénzt, ami egyébként a csatlakozási szerződés szerint nekünk jár. (Megjegyzem a vétó megintcsak, egy csatlakozási szerződésben rögzített alapvető joga a tagállamoknak.) Emellett mi nemcsak befizetünk az EU-ba (lassan meghaladva amennyit kapunk, hanem megnyitjuk a határainkat az egész uniónak, legfőképpen Németországnak.

Szóval kikérem a magam és az összes magyar állampolgár nevében, hogy Brüsszelben döntsék el, hogy megkapjuk-e azt, ami nekünk az EU-s tagságunk szerint jár.

2020. dec. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!