Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A költségvetési vétó kontra...

A költségvetési vétó kontra EU jogállami vitában többet is kiharcolhatott volna Orbán?

Figyelt kérdés

Nyilván ezzel időt nyertünk legalább 2022 ig de utána valamelyest enyhén de használhatják ezt a jogszabályt Magyarország ellen ha újra a fidesz nyer a választáson.


A lengyel koalíciós kormány instabilitása miatt kellet nyilván ezt elfogadni.

Egyedül szövetséges nélkül nyilván hatalmas kockázat lett volna tovább folytatni a vetozast.

Ha a lengyel kormány is olyan stabil lenne mint a fidesz lehetett volna ennél jobb alku?



2020. dec. 11. 13:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
Nem hinném. De javaslom Robert Fico volt szlovák miniszterelnök nyilatkozatát elolvasni. Ő egyértelműen kiállt a magyar- lengyel együttműködés mellett, nagy diplomáciai sikernek tartja, és a mostani utódját " szidta".
2020. dec. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Ha objektíven nézzük, Orbán veszített. lesz jogállamisági mechanizmus, csak kb. két év múlva élesülhet. Bevallom, én nem számítottam rá, hogy Orbán visszavonulót fúj. Arról volt szó, hogy nem mennek bele ebbe, erre belementek. Most lehet azt mondani, hogy azonnal nem lesz, de attól még lesz és ez ellentétben áll a Fidesz kommunikációjával. Szerintem a pénzzel sarokba szorították őket, csak ezt nem lehet itthon kitenni az ablakba.
2020. dec. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%
2# olyan cuki, hogy tényként közölöd, hogy lesz...de erről még az Európai Bíróság nem döntött. Mi van, ha azt fogják mondani, ellentétes eza döntési mechanizmus az úniós joggal??? Akkor soha nem fog életbe lépni. Ráadásul a pénzügyi juttatások egy bizonyos körében lehetne majd alkalmazni.
2020. dec. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
Nem cukiskodni akartam, Jourová és Tusk is így nyilatkozott. Lehet, hogy félreértettél, én nem vágyom rá, sőt! csak nem arra számítottam, hogy Orbán visszavonulót fúj, nem nagyon szokott, nem is emlékszem ilyen fordulatra a netadó óta.
2020. dec. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%
2020. dec. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
29%
2 év múlva lesz jogállamisági mechanizmus, úgy látszik Orbán sem tervez tovább...
2020. dec. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%
Dehogy is nem tervez, de ha megint kap egy 2/3-ot, akkor elkussolhat brusszel.
2020. dec. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
Jajj de messze van meg 2022. Addig egy csomo valtozas lesz europaban ... mashol is lesznek valasztasok idokozben ... tokre megvaltozhatnak az eroviszonyok mire nalunk valasztasok lesznek ...
2020. dec. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Légyszíves Vadhajtásokat ne linkeljetek, nem sajtótermék. Köszi!
2020. dec. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Inkább a lengyelek miatt kellet visszavonulni nélkülük egyedül az EU közepén nagyon gyengék a pozícióink
2020. dec. 11. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!