Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mennyire valószínű Amerikában...

Mennyire valószínű Amerikában a polgarháború?

Figyelt kérdés

Ugye az elektorok megszavazták Bident így egyenes útja van a fehér házba.


De a Republikánusok 70%-a nem ismeri el az eredményt, a maradék. Így ők simán kimennének harcolni ha kell.


Ráadásul ezek a republikánus emberek birtokolják az USA-ban magánkézben lévő fegyverek túlnyomó többségét így jelentős tűzerővel rendelkeznek. Ja és nem ilyen fos kis puskák vannak hanem sokaknak katonai automata, félautomata fegyverei vannak.

[link] (ezen a videón jól látszik Több helyen, milyen fegyverek vannak)


Trump már tárgyal több szélsőséges szervezettel pl Proud Boys. [link] (ok a 888 nem a leghitelesebb ezt elismerem de nem gondolom hogy fullba kamu lenne az ügy)

Egyébként ezek a szélsőséges szervezetek annyiban külömböznek magyar társaitól hogy minden tagnak van min. 5 fegyvere, egymást és magukat képzik harcra és tulélsésre a vadonban, van mindenféle katonai felszerelésük, szóval gyakorlatilag félkatonai miliciaként működnek.

Ráadásul nagyon sok vidéki térségben van republikánus többség és ahol egy csoport többségben érzi magát ott bátrabb.

Ezen kívül ugye több állam VEZETÉSE is velük van (pl az a 18 állam akik bepróbálkoztak a legfelsőbb bíróságon). (a Republikánusok másik 30 százaléka meg biztos segítené ezt a 70 százalékot)


Ezzel szemben van ugye a másik csoport, a BLM, Antifa és társaik, őket szerintem nem kell ilyen részletesen leirom nyár óta mindenki ismeri őket. Őket biztos segítenék a demokraták, nagyvarosiak, etnikai kisebbségek.



Szerintem simán háború lesz. Viszont azt nem tudom hogy ki nyeri, mindkét fél elszánt és mindkét fél kB egyenlően erős. Ti mit gondoltok?



2020. dec. 17. 08:15
A kérdező szavazást indított:
Lesz polgárháború és megnyerik a demokrata érzelműek Antifák stb.
Lesz polgárháború és megnyerik a hazafiak.
Nem lesz polgárháború
Fogalmam sincs/ nem követem a hireket/nem izgat
35 szavazat
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

[link]

Itt meg egy videó a Proud boys tagokról.

2020. dec. 17. 08:17
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

"Szerintem simán háború lesz. Viszont azt nem tudom hogy ki nyeri, mindkét fél elszánt és mindkét fél kB egyenlően erős. Ti mit gondoltok?"


Ja, meg van még hadsereg, rendőrség, nemzeti gárda, azokat kihagytad. Nem vadnyugat van, hogy csak ezek a szélsőséges elemek léteznek.

2020. dec. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%

Arrafelé gyakoriak a tüntetések és elégedetlenségek, hisz hatalmas ország.

Elnökválasztás előtt és után mindig világvége hangulatuk van, aztán megnyugszanak. Van is miért: a szenátus még mindig republikánus többségű (50-46) és az a lényeg.

2020. dec. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A rendőrség ezekhez képest semmire sem megy. A sima civilek ugyanannyira fel vannak fegyverezve.


A másik kettőről meg kizártnak tartom hogy harcolna a BLM-esek meg Amerika elpusztitói mellett inkább nem lőnek senkire.

2020. dec. 17. 08:35
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem szélsőségesen túlértékeled ezeket a "civil miliciákat".
2020. dec. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudtam szavazni, mert egyikkel se értek egyet. Nagy esély van vmilyen konfliktus kirobbanására, de olyan végletesen megosztott a társadalmuk, hogy sztem nem lehet ennyire egyértelműen 2 tábort kinevetni, bonyolultabb ez annál és sokaknak áll érdekében minél inkább szétaprózni az amerikai társadalmat. Az viszont meglepő, hogy eddig mindenki arra nyomott, hogy nem lesz polgárháború, sztem kb minden adott hozzá és biztos, hogy próbálkozni fognak, a kérdés, hogy ki kezdi először...
2020. dec. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
Nem lesz semmilyen polgárháború. Amerika tele van hülyékkel de annyira nem lesz para a helyzet.
2020. dec. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

Azért az USA nem egy közép afrikai ország ahol választás után kitör a háború és harcolnak évekig h vmilyen gagyi diktátort a hatalomba rakjanak.

Nem hülyék az emberek, még ha trump ilyen proud boysokkal tárgyal az egy elenyésző csoport, republikánusok se hülyék, h tönkre basszák országukat.

2020. dec. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A Proud Boys miatt nem kell aggódni, az elmúlt pár hét-hónap alatt két, egymással rivalizáló alegységre esett szét az egész szervezet: a tisztán náci irányultságú frakcióra (idézem a vezetőjüket: "Elegem van abból, hogy nem hívhatjuk magunkat náciknak!"), illetve a klasszikus kripto-fasiszta frakcióra. A két frakció ma már szinte teljesen függetlenül működik, és egymással is konfliktusban állnak.
2020. dec. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Elég sanszos.

Texas még pár déli állam már vagy 50 éve lebegteti a kiválást az Unióból.

Nem biztos, hogy békés folyamat lesz.

2021. jan. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!