Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért ilyen szemét az osztrák...

Miért ilyen szemét az osztrák kormány, hogy a lezárások alatt a bejelentett béreknek csak a 80-90%-át adják a dolgozóknak?

Figyelt kérdés
Ezt "KurzArbeit"-nak nevezik, de mégis miért nem képesek a bejelentett bért egészét odaadni? A koronavírus miatti lezárások nem a dolgozóknak a hibája, sem az, hogy egyáltalán létezik ez a vírus. Persze a politikusok ugyanúgy megkapják az 5 számjegyű fizetésüket havonta, miért a köznépet szivatják? Ez a csiki-csuki renszer is egy kész vicc, egy évben 3-szor lezárják az országot hónapokra.

2020. dec. 18. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg orbánt, ő sokkal többet ad - ja várjál már, mégse...
2020. dec. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez még jó. Egyrészt nem dolgozol semmit, örülj, hogy fizetnek, másrészt a munkával kapcsolatos költségeit eltűntek.
2020. dec. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#2: ettől nekem még az albérletem nem lett olcsóbb, sem a rezsi, sem az élelmiszerek a boltban, sem a tömegközlekedési bérlet és egyéb szükségletek :) ha mindezeket átmenetelieg csökkentenék, akkor lennének korrektek. Eközben mindennek az ára maradt a régiben, a fizetés meg kevesebb.
2020. dec. 18. 13:07
 4/11 A kérdező kommentje:

"Egyrészt nem dolgozol semmit, örülj, hogy fizetnek"


még jó, hogy fizetnek, fent már említettem, nem a köznép hibája a vírus terjedése...

2020. dec. 18. 13:08
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyere Magyarországra, majd megtudod "hol lakik a Jóisten"!
2020. dec. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, anyám Magyarországon él.
2020. dec. 18. 16:38
 7/11 anonim ***** válasza:
Mièrt veszel bérletet? Munkába nem kell menned, vásárolj be heti egyszer, mashova meg ne menj.
2020. dec. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha vírus nélkül bezár a munkahelyed, az sem a te hibád, mégsem kapsz utána 100% munkanélkülit.
2020. dec. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Azért veszem meg a bérletet, mert testvérem is itt él, csak éppen a város másik végében és jelenleg ő az egyetlen egy családtagom, akivel találkozhatok, a rendeletek miatt. Haza nem tudok menni, le van zárva a határ.


Ha a munkahelyem vírus nélkül zárna be, abban nyilván a főnököm keze benne lenne. A munkahelyem viszont nem azért zárt be, mert a főnököm így döntött, és csődött sem jelentett, hanem azért, mert az állam szórakozik és szivatja az embereket.

2020. dec. 18. 20:23
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne hülyéskedj már, bármikor elhagyhatod Ausztriát, Magyarországra meg magyar állampolgárként bármikor beléphetsz. (Igen, karantén lesz a vége, de akkor sem igaz, hogy zárva a határ.)
2020. dec. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!