Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nyitás kormány rendelkezései...

Nyitás kormány rendelkezései ellenére is?

Figyelt kérdés

Németországban élek, itt január 11-ig hirdettek lezárást elsőkörben, most 31-ig meghosszabbították. Ezt már nem bírják a kisvállalkozók és összefogtak, hogy egységesen 11-én ki fognak nyitni...

Jól teszik?

Csatlaloznál ehhez az összefogáshoz?



2021. jan. 4. 11:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
52%

Igen. Én biztos csatlakoznék.

Nagyon jól teszik hogy tesznek valamit.

2021. jan. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
35%

Nem teszik jól. Remélem, úgy megbüntetik őket, hogy attól koldulnak.

Itthon pedig fölösleges az uszítás, mert azt kockáztatja a renitens hülye, hogy bezárják az üzletét és elveszik a működési engedélyét a magas büntetés mellé. És igazuk is van a hatóságoknak.

2021. jan. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
31%

Azért egy jogállamban a jogszabályok megsértésének jogkövetkezményei vannak.

Szerintem Németország van annyira szabálytisztelő ország, hogy ha hoznak egy szabályt, akkor betartsák. Aki meg nem akarja, azt majd megbírságolják.


Hogy mennyire volt ésszerű meghosszabbítani a lezárást, az döntően attól függ, mennyi oltóanyag van az országban, mikorra várható, hogy átoltsák a lakosságot. De mivel 21 nap után kell a második oltás, majd utána egy héttel alakul ki a védettség, ezért teljesen érthető, ha még 1-2 hónapig a járvány terjedése befolyásolja a döntést. Márpedig úgy tudom, Németországban terjed rendületlenül. Vagyis indokolt a lezárások fenntartása.

2021. jan. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Nagyon sokan csatlakoztak a megmozduláshoz, és napról-napra rohamosan nő a számuk. Nem lesz annyi kapacitása az hatóságoknak, hogy ezt bármivel is megakadályozzák, szerencsére.
2021. jan. 4. 11:11
 5/24 anonim ***** válasza:
32%
Ha annyi felesleges pénzük van, akkor tegyék. Megbüntetik őket, az emberek többsége nem fog menni vásárolni, mert tudják, hogy korlátozások vannak, így nem tudják mely üzletek nyitnak ki, ha meg ki is nyitnak, ők is tudják, hogy nem tart sokáig. Törvénysértésnek semmi értelme. Szeintem ezt csak te találtad ki, nem lehet valaki annyira hülye, hogy bevállal egy vaskos büntetést teljesen értelmetlenül.
2021. jan. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
26%
"Nem lesz annyi kapacitása az hatóságokna" Aha... szóval több üzlet lesz nyitva, mint ahány rendőr van az országban? Az érdekes... Ha meg ellenállnak a rendőröknek, akkor még a büntetés is nagyobb +börtön is vár rájuk. Tuti, hogy ezt csak te találtad ki, mert ahogyan a 3as is írja, a németek törvénytisztelők és úgy általában nem hülyék.
2021. jan. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Gyerekek, mivel jobb az, ha az ember éhen hal, mert tönkreteszik a vállalkozását?
2021. jan. 4. 11:18
 8/24 A kérdező kommentje:
Nyilván mindenki ragaszkodik a saját erőből felépített üzletéhez, ami a megélhetését biztosítja. Meg lehet érteni.
2021. jan. 4. 11:19
 9/24 A kérdező kommentje:

Óriásit tévedsz, krumplibirka.

Ha hosszútávon nem engedik az embereket dolgozni, éhen halnak.

2021. jan. 4. 11:26
 10/24 anonim ***** válasza:
42%
Kérdező, lebuktál, hogy nem Németo-ban élsz, vagy csak nem tudod mi folyik az országban. Ott nem az van, mint Magyaro-on, hogy "zárj be, aztán majd élj meg ahogyan akarsz, engem nem érdekel". Ott támogatják, segítik a vállalkozásokat a járvány alatt IS.
2021. jan. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!