Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nyitás kormány rendelkezései...

Nyitás kormány rendelkezései ellenére is?

Figyelt kérdés

Németországban élek, itt január 11-ig hirdettek lezárást elsőkörben, most 31-ig meghosszabbították. Ezt már nem bírják a kisvállalkozók és összefogtak, hogy egységesen 11-én ki fognak nyitni...

Jól teszik?

Csatlaloznál ehhez az összefogáshoz?



2021. jan. 4. 11:05
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
58%

Te most magyarországi vagy németországi helyzetről beszélsz?

Én csak a magyarországit ismerem, a továbbiakban erről szólok.

Karácsony előtt ugyanúgy tömve voltak nemcsak az élelmiszerboltok, de pl. a játékboltok is (tudom, mert én is ott keresgéltem ajándékot a gyerekeimnek). De néhányszor álltam sorba papírbolt előtt is, mert csak 2 vásárló lehetett bent a kicsi boltban. A mellette levő posta előtt olyan sor állt, hogy abba már be sem álltam. :-)))

Jártam bevásárlóközpontokban, plázákban, és határozottan állítom: egész ősszel olyan nyüzsgés volt ott, mint máskor.


"most meg csak létfontosságú termékeket hagynak árusítani"


Magyarországon ősszel semmiféle korlátozás nem volt. Minden bolt árusított.

Tavasszal volt egy kb. 2-3 hónapos időszak, amikor a ruházati és cipőboltok, könyvesboltok (meg néhány másfajta) zárva voltak, ill. bizonyos más boltok csak 9-15 óra között lehettek nyitva (pl. barkácsáruházak). Ősszel viszont semmi korlátozás nem volt.

Ha te a németországi viszonyokról beszélsz, és ott ez volt, akkor lehet, hogy a szigorúbb intézkedések ott jobban kiidegelték a lakosságot. Itt Magyarországon a lazább intézkedések miatt nincs boltnyitási vágy (hisz legálisan kinyithatnak), így ebből fakadó indulatok sem. Dolgozunk, és némi korlátozással éljük az életünket.

Ha nem bírod a németországi korlátozásokat, vár haza téged Orbán Viktor! :-)

2021. jan. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
51%
Természetesen csatlakozok.
2021. jan. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

"Jól teszik?"


Ezt mindenki másképp látja,olyan döntést nem lehet hozni,sajnos,ami mindenkinek jó.

2021. jan. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
58%
Na ezért tudnak Kínában már szilveszterezni, és visszatérni a normális élethez, mert ott nem ilyen idióták az emberek. Csak sajnos itt nem lehet három hónapig mindent zárni, mert a sok hülye forradalmat csinál. Nem. Nálunk már 9 hónapja kell szarakodni, ahelyett hogy az elején megfogtuk volna, egy igazi karanténnal .
2021. jan. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!