Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA-ban hogyan lehet ilyen...

Az USA-ban hogyan lehet ilyen nulla a védelem, főleg a fontos épületeknél?

Figyelt kérdés

Értetlenkedve állok azelőtt, hogy hogy lehet az, hogy világszerte az USA költi a legtöbb pénzt a védelemre, katonaságra, rendőrségre, erre egy nagyobb Trump-párti csőcselék simán bejut minden nagyobb probléma nélkül a Capitoliumba.


Ha ilyen idiótáknak is csak minimális erőfeszítésbe kerül (sokan csak átmásztak a falon például, nulla védelem), akkor nem csodálnám, ha most vérszemet kapnának a terroristák is.


De hogyan lehet ez? Ennél már csak az lett volna rosszabb, ha tárt ajtókkal várják a tüntetőket, aztán hadd menjenek csak be.

Ha még Ukrajnában, vagy Magyarországon történt volna ilyen, azt mondom oké, megértem. Na de az USA, ahol milliárdok folynak el az önvédelemre IS.....



2021. jan. 8. 11:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
95%
A Capitolium védelme tökéletes volt kisebb ellenséges egységek visszaverésére. Arra viszont alapértelmezetten alkalmatlan, hogy egy 250 ezres tüntető tömeg egy részét feltartóztassák, akik ráadásul szintén amerikai állampolgárok.
2021. jan. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Bocsi!


... ezeknek a Trumpli híveknek vége mint a botnak!

2021. jan. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

#10, #11-nek:


Ugyanarról beszélünk!

2021. jan. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 hypno ***** válasza:

#11


Hol volt ott 250 ezres tömeg?

2021. jan. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

"Hol volt ott 250 ezres tömeg?"


Trump beszédét végighallgattam felvételről, ő akkor még 250 ezret említett. A Capitoliumot értelemszerűen nem ennyien támadták meg, de ezt a 11-es hozzászólásomból is ki lehet olvasni.

2021. jan. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne feledjük, hogy aktív elnökként még Trump a fegyveres erők főparancsnoka. Gyanús hogy szándékosan volt alulvédett a Capitolium, én is értetlenkedtem hogy ez meg micsoda, még az üres épületet is többen szokták védeni, nem hogy még amikor benn a teljes szenátus, képviselőház és az alelnök... Azt se felejtsük hogy a Nemzeti Gárdát is Pence riasztotta, nem Trump. Trumpnak szerintem ez nagyon is megfelelt így.
2021. jan. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
#16-tal értek egyet (azt az egyet leszámítva, hogy én nem vagyok benne biztos, hogy tudatosan volt alulvédett). A főparancsnok Trump, de nemigen akarta ráhívni a Nemzeti Gárdát olyanokra, akiket ő hergelt fel. Végül Pence alelnök - valószínűleg miután megértette, hogy Trump beavatkozására hiába vár - kezébe vette a dolgot.
2021. jan. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
71%

Nehéz értelmezni az amcsi lelket innen és fotelből nézve. Valamennyien hazafinak tartják magukat, és ragaszkodnak az egyéni szabadságjogaikhoz, az ellenvéleményeikhez is. De eközben, amit egy európai nehezen ért, rendkívül tisztelik a törvényeiket, ami biztosítja nekik ezeket a jogokat. Eddig soha nem fordult elő, hogy a törvényhozásuk épületébe, a Capitoliumba erőszakosan betörjenek, amikor a szenátoraik épp bent tartózkodnak.

Ez a mozzanat tehát valóban egy belső terrortámadás volt, egy puccskísérlet, ami szembe megy az alkotmányukkal.

Ezt ismerték föl sokan Trump adminisztrációjában, és egymás után mondtak le tisztségükről, mert nem akartak tovább együtt dolgozni a magából kivetkőzött elnökkel.

Jellemző a tüntetés résztvevőire, hogy a behatolók, akik eddig büszkén töltötték föl képeiket, azok most villámgyors takarításba kezdtek, mert bizony elkezdődött a randalírozók felderítése.

2021. jan. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!