Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Amerikában miért 70+-os...

Amerikában miért 70+-os elnökjelölteket választanak meg? Nem kéne már nyugdíjba vonulniuk?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy miért engedik a közel 80 éves embereket Amerika elnökévé tenni. Mi értelme van?

Oké, tudom, hogy ott van Erzsébet királynő és a Fülöp hercege 90+-osként, de ők már a trónon vannak már kb. 60 éve, az amerikai elnökválasztáson pedig minden 4. évben van elnökválasztás. Miért nem fiatalabbak vannak soron?



2021. jan. 26. 08:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert olyanok indulnak.

Nekik van már rengeteg pénzük elszórni kampányra. Meg ők tapasztaltabbak, és a politika nem annyira megerőltető, még nekik sem.

2021. jan. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Amerikában a kornak más a jelentősége, mint Magyarországon.
2021. jan. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
szereteik a tapasztalatakat
2021. jan. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal tapasztaltabbak. Amerikában nem szeretnék ha valami taknyos orrú nyikhaj ülne be a székbe elnöknek. Az össze is szarná magát bármitől.
2021. jan. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 hypno ***** válasza:
100%

Pintér Sándor 72 évesen belügyminiszer úgy, hogy már mindenféle nyugdíjkorhatáron túl van.


Nincs nála jobb?

2021. jan. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 hypno ***** válasza:
100%

Csak összeehasonlításként.

Szóval kell az a tapasztalat.

A távol-keleten még idősebbek a vezetők.

2021. jan. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
50-60 közötti nem elég tapasztalt? Én 70 felett örülök majd, ha megélem a holnapot. :D Nem tudnám a szabad világot vezetni ennyi idősen. De lehet, hogy genetika kérdése, de én úgy tudom, hogy az ember ebben a korban már kimerült állapotban van.
2021. jan. 26. 09:49
 8/12 anonim ***** válasza:
17%
Mindegy, mert ő is csak egy bábu!
2021. jan. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az átlag életpályamodell egy amerikai elnöknek kb valami ilyen:

40-50 évesen megválasztják szenátornak vagy kormányzónak és be is tölti azt 1-2 cikluson keresztül. Majd elég népszerűség, ismertség és tapasztalat után indul a pártja előválasztásán, de nem nyeri meg elsőre. Viszont tegyük fel, lesz belőle alelnök megint csak 1-2 cikluson keresztül. Ha ezután megválasztják, akkor már bizony többnyire 60 pluszos de akár idősebb is lehet, fiatalabb nagyon nem.

Igen, volt már nem egy ennél fiatalabb elnök, aki ezeket részben vagy egészben átugorta pl Kennedy vagy Obama, de pl Biden, idősebb Bush, Ford, Nixon...stb mind voltak alelnökök mielőtt megválasztották őket.

2021. jan. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 hypno ***** válasza:
100%

#7


Attól, hogy te 70 fölött nem tudnád vezetni, más még képes lehet rá. Szerencsédre neked ezzel nem is kell foglalkoznod, mert te nem leehetsz ott elnök.


Amúgy van abban is ráció, hogy akinek a kora miatt már csak múltja van, esetleg egy kis jelene, az nem fogja a jövőt a sajátjának érezni, vagyis ne ő mondja meg merre tartson egy ország.

2021. jan. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!