Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Beszélgettem chatten egy...

Beszélgettem chatten egy Tunéziai lánnyal amikor rákérdeztem milyen az élet Tunéziába, milyen a nők helyzete és mikor megemlítettem itt nálunk Európában tisztelik a nőket nem válaszolt lehetséges hogy ott cenzúra működik és nem válaszolhatott?

Figyelt kérdés
2021. febr. 12. 15:00
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
79%

19: Minden muszlim ország jóléti ország, amelyiket nem bombázták szarrá, és segítettek hatalomra egy szélsőséges rezsimet.


Segítek egy listával, nagyokos!


Afganisztán: az 1960-as évekig Nyugat-Németországhoz hasonló volt az életszínvonal. 1978-ban "népi demokratikus" forradalom történt, szovjet hátszéllel. Azóta rom az egész.


Irak: 2003-ig teljesen rendben volt, Szaddám ellenére világi és toleráns társadalom volt, aztán ugye tudjuk, mi történt.


Szíria: szintén, aztán 2011 körül "megreformálták".


Líbia: dettó, mindenki boldogan élt, amíg fontos nem lett szétcseszni Kadhafi uralmát.


Palesztina: ők is jól elvoltak, míg oda nem telepítették a zsidókat nekik.


Ezzel szemben a mi "felvilágosult", "nyugati" drága hazánk egy ócska szeméttelep a következő országokhoz képest: Irán, Szaúd-Arábia, Egyesült Arab Emirátusok, Kuvait, Tunézia, Marokkó, Jordánia, Omán, Maldív-szigetek.


Amit nyugodtan fikázhatsz és igazad is van, az kb. csak Pakisztán. Na, azok tényleg homoki cigányok.

2021. febr. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
75%
21. Tökmindegy mitől van, nem arról volt szó. A lényeg ebben még mindig az, hogy a muszlim országok nagy részében az asszony jószág.
2021. febr. 13. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
28%

"Ezzel szemben a mi "felvilágosult", "nyugati" drága hazánk egy ócska szeméttelep a következő országokhoz képest: Irán, Szaúd-Arábia, Egyesült Arab Emirátusok, Kuvait, Tunézia, Marokkó, Jordánia, Omán, Maldív-szigetek."


A jólléti diktatúra is diktatúra.

2021. febr. 13. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 Alex Fly ***** válasza:
21%
@21: majdnem. Azzal a pontosítással, hogy Palesztína nevű ország soha ndm létezett. Ezen a néven a rómaiak hoztak létre egy provinciát, amely utána Bizánc, majd a törökök gyarmata volt...
2021. febr. 13. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
23%
26: Jogos, de nyilván a földrajzi területet értem alatta, illetve az azonos nevű brit, korábban török, korábban bizánci, római, stb. tartományt.
2021. febr. 13. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
70%

"Jó, feladom."


Persze, mert elfogytak az érvek. Meg meg lettél cáfolfa. Ez már akkor nyilvánvaló volt, amikor elkezdtél terelni.


"Ostoba magyar prolik, életetekben nem voltatok még Bécsnél messzebb, egy kukkot nem tudtok idegen nyelven, de azért mindent jobban akartok tudni a világról."


Én speciel egyetemista vagyok és jártam már Tunéziában, folyékony vagyok angolból is. Itt láthatunk egy másik nyilvánvalóan megcáfolt, ugyanakkor kultúrálatlan vitapartnerre jellemző viselkedést, a személyeskedést.


"Büdös parasztok, napról napra jobban érzem magam Magyarországon kívül."


Jó neked. De ne áltasd magad, nem parasztokkal vitázol, egyszerűen csak nincs igazad, van ilyen. Sok sikert a muszlimokkal.

2021. febr. 13. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
88%
Éltem Tunéziában. Alig látni olyan nőt, akik fejkendőt hordanak. Kb nyugatiasan öltözködnek (bár a mélyen kivágott dekoltázs nem jellemző). De annyi golddigerrel mint ott én még nem találkoztam. Nem igazán tűnt úgy, hogy, annyira rossz lenne ott a nők helyzete (sokkal több nő volt vezető beosztásban). Meg állandóan elvárják, hogy a férfi mindent fizessen nekik. Nem tudom mennyire lehet rossz a helyzetük, ha elvárják, hogy a férjük kb mindent alájuk rakjon...
2021. febr. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
0%

24-es :D Jézusom, a szívemből szóltál. Én is alig várom, hogy elhúzzak innen.


27-es, "folyékony vagyok angolból" Angolul is olyan jól tudsz, mint magyarul? A "think"-et is szink-nek kell kiejteni, igaz?


"Én speciel egyetemista vagyok" Húha, akkor te már rengeteget láttál a világból, gondolom vagy vagy 20 éves:D

2021. febr. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
68%

29. Alapvető érvelési hiba a kontextusból kiragadva válaszolni egy pontra, ami önmagában is egy válasz volt. Erre később kitérek. Arról már nem is beszélve, hogy már megint feltételezgetsz alaptalanul, szalmabáb érvelsz. Magyarul elfogytak az érveid, ezért kreálsz magadnak egy hibákkal teli vitapartnert, aminek jól megmondhatod a magadét, csakhogy ez nem több önámításnál és nagyon átlátszó amúgy is.


""folyékony vagyok angolból" Angolul is olyan jól tudsz, mint magyarul? A "think"-et is szink-nek kell kiejteni, igaz?"


Ez az amiről beszéltem, fogalmad sincs róla, kivel beszélsz, de azért féltételezgetsz, ez a második hiba, amit említettem. Az első pedig a kontextusból kiragadás, mert ez egy válasz volt, mégpedig arra a mondatodra, hogy "egy kukkot nem tudtok idegen nyelven". Én mondtam, hogy de igen, ez neked nem tetszett, mert meg lettél cáfolva, ezért elkezdtél a levegőből akadékoskodni.


""Én speciel egyetemista vagyok" Húha, akkor te már rengeteget láttál a világból, gondolom vagy vagy 20 éves:D"


Egy szóval nem állítottam, hogy rengeteget láttam a világból, ez is az első érvelési hibád. Ez egy válasz volt arra, hogy leproliztál minket, ezért mondtam, hogy téves, mert nem vagyok az (amúgy aki az, az is tudhat a világról, a végzettség nem arányos a lexikális tudással).


Szerintem fejezd be a hisztit és fogadd el, hogy ebben nincs igazad, vagy pedig próbálj meg vitázni normálisan.


Emlékeztetés képpen ezek voltak a pontjaim:


"Tökmindegy mitől van, nem arról volt szó. A lényeg ebben még mindig az, hogy a muszlim országok nagy részében az asszony jószág."


Meg hogy


"A jólléti diktatúra is diktatúra."

2021. febr. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:

Meghagyom a lehetőséget, hogy elbeszélgess a képzeletbeli barátaiddal.


Előtte kisfiam, még elmondanám, hogy az érvelés nem azt jelenti, hogy barokk körmondatokban beszélsz a semmiről, és telepakolod olyan kifejezésekkel, amikből talán az jön le a másiknak, hogy magasabb az intelligenciád, és a lexikális tudásod. Konkrétan semmit nem tudsz érvekkel alátámasztani, sem pedig megcáfolni.


Az is hajmeresztő, hogy fel sem tűnt, hogy két különböző emberrel beszélsz.


Egy intelligens ember nem mond olyat, hogy "folyékony vagyok angolból". Ez nem vádaskodás, ez puszta tény, amit megcáfolni természetesen nem tudsz, csak írsz még 3500 karakternyi böszmeséget.


"Tökmindegy mitől van, nem arról volt szó. A lényeg ebben még mindig az, hogy a muszlim országok nagy részében az asszony jószág."


Már anyuék elvittek nyaralni Tunéziába, egy hotelbe, tehát biztos igazad van.



Remélem az évek során megtanulsz majd érvelni, és normálisan magyarul is, hiszen az angol már remekül megy.


Órákig tudnám még cincálni az írásodat, de van életem, és ennyi időt sem kellett volna rád pocsékolnom.

2021. febr. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!