Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ez vajon valódi vagy csalás?...

Ez vajon valódi vagy csalás? Állítólag köröz a rendőrség adócsalás miatt

Figyelt kérdés

Angliában élek, de néhány hónapja MO-on vagyok. Az utóbbi hónapokban többször is kaptam Londonból hívásokat (többnyire más számról, néha ismétlődőről), de amikor felvettem nem szólt bele senki, így rövidesen letettem.

Ma is kaptam egy hívást, de ezúttal vártam hátha végül szól bele valaki. Olyan 15 másodperc múlva lejátszódott egy ilyen automatikus robot üzenet (női hang). Nem értettem teljesen, de valami adócsalásról beszélt és hogy a rendőrség körözést adott ki ellenem. Fogalmam sincs mi lehet ez, én legjobb tudásom szerint semmi ilyesmit nem követtem el.

Amit még furcsálok az az, hogy egy rendes számról hívtak, nem pedig egy hivatalosnak kinéző, mondjuk 3 jegyű számról. Mit kell tennem ilyen esetben? Kihez forduljak?



2021. febr. 24. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Keress rá arra a számra neten, sokszor kiad ilyen fórumokat, ahol mások is panaszkodnak, hogy esetleg kamuszám.


Egyébként sztem a HMRC-vel lehet érdemes felvenni a kapcsolatot, pl. internetes helpdesken, v telefonon a hivatalos kontakt csatornákon (gov uk oldalakon megtalálható), hogy van-e szerintük bármi hátralékod.

2021. febr. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ügyvéd és a rendőrség az ami kellhet.

Tegyél bejelentést hogy külföldről ilyen hívásokkal zaklatnak és kérd hogy hivatalosan nézzenek utána van-e ellenedben valami eljárás. A rendőrségnek van lehetősége az uniós együttműködés keretében ennek utána kérdezni. A brit konzulátuson is kérhetsz segítséget, hogy tudtoddal nem követtél el semmit, de hátha valami mégis van, derítsék már ki. Max elküldenek, hogy nem tudnak segíteni.

De legelőször egy ügyvédet kérdezz meg. Megéri az a pár tízezer Ft, hogy ne csinálj valami olyat ami nagyobb bajba kever téged. Próbálj meg olyan ügyvédet keresni aki a briteknél is szokott ügyeket vinni!

2021. febr. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagy még esetleg council tax lehet, akkor viszont az utolsó lakcímeid önkormányzatával kell beszélned.
2021. febr. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Rákerestem a számra, de csak annyit találtam, hogy egy londoni vezetékes szám. Bejelentettem ezt a dolgot a gov.uk-n, most várom az értesítést.

Az adózással amúgy az a helyzet, hogy én nem intézek semmit - a cégem intézi és mindig levonódik a béremből

2021. febr. 24. 11:51
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#4 Akkor talán érdemes jelezned a céged felé, mert sok az olyan csaló aki megpróbál pénzt lenyúlni és lehet hogy éppen ilyennek lennél az áldozata. Egy figyelmeztetés a cég felé segíthetne hogy ők utána nézzenek vagy a többi alkalmazottnak szóljanak, hogy nehogy valakit be tudjanak csapni.

A volt cégemnél is volt valami olyan próbálkozás, hogy adózással kapcsolatban kértek egy kollégámtól pót befizetést. Amikor jelezte a cégnek és ők figyelmeztették a többieket, akkor derült ki hogy több más kollégát is megpróbáltak lehúzni. Feljelentést tettek - bár nem tudom mi lett az ügy vége, mert már akkor nem dolgoztam ott.

2021. febr. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Terjed egy ilyen csalás a neten. Kérik hogy fizess be x dollárt a bankszámlájukra és akkor letudod az adócsalásod. Ne tedd, csak lehúzós klikkbájt oldalak
2021. febr. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!