Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kína, amint átveszi a világ...

Kína, amint átveszi a világ csendőre címet az USA-tól, hogy fog viszonyulni Magyarországhoz és a kelet- európai térséghez?

Figyelt kérdés

Azon ugye nem kell már vitatkozni, hogy Kína a közeljövőben az USA- hoz minimum hasonló, de inkább nagyobb méretű politikai tényező lesz a világon. Elég csak a rohamosan növő gazdaságára, a hihetetlenül magas népességére és a technológiai és katonai fejlesztéseire, terveire gondolni.


Az volna a kérdésem, hogyha Kína átvenné az USA-tól a "világ csendőre" címet, akkor az hogyan változtatna Magyarország, illetve az egész kelet- európai régió helyzetén?



2021. márc. 16. 19:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szolgának tartanának minket.
2021. márc. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%

Kína jóval békésebb természetű ország,mint az USA.

A külpolitikájuk jóval békésebb.


Illetve, nem szólnak bele olyan módon a belpolitikába, mint az USA.

2021. márc. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Az USA hadereje összehasonlíthatatlanul nagyobb, mint Kínáé. Még jó darabig ő magad a "világ csendőre".
2021. márc. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Békésebb lenne, de a közeljövőben ez nem reális max gazdaságilag lesz nagyobb katonailag messze az USA marad az erősebb meg jó ideig tekintve hogy a katonai költségvetése többszöröse Kináénak.
2021. márc. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
38%

Kínaiak nem költenek annyit haderőre még.

Fontosabb,hogy a gazdaságukat, infrastruktúrájukat fejlesszék.


Már most vannak náluk szupergyors vonatok, egész jó a hálózatsűrűséggel.Olyan, amiről az USA álmodni sem mer.

2021. márc. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Először mutatja a jóindulatú arcot, majd utána a keményet.
2021. márc. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

"Kína jóval békésebb természetű ország,mint az USA."


Mert ma meg nem tud mast tenni.

2021. márc. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 MolotovPunk ***** válasza:
59%

/Már most vannak náluk szupergyors vonatok, egész jó a hálózatsűrűséggel.Olyan, amiről az USA álmodni sem mer./


Akkor te még nem jártál USA-ban barátom.Technikailag USA még mindig erősebb és fejlettebb Kínánál.Katonailag is.Továbbá USA-ban inkább a dízelmozdonyok vannak elterjedve,amik gyakorlatilag a világ legerősebb és legnagyobb mozdonyai.Kínát pedig nem kell túlértékelni,mert amennyire fejlett és nagy ország,nos annyira agyaglábú óriás a sok szegényével és átnevelőtáborával együtt.

2021. márc. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
66%

Kedves 9!


Fogalmad sincs Kínáról.Nem,hogy nem jártál ott, teljesen tájékozatlan is vagy ezzel kapcsolatban és politikailag elfogult.


Kína messze meghaladja vasúti infrastruktúrában az USA-t és minden nyugat-európai országot.


Kínának van:

-Világ első és egyetlen működő,menetrendszerűen járó maglev (mágneses lebegtetésű) vasútja.

-közel 38000 km hosszú nagy sebességű vasúthálózata , ami szintén a világon a leghosszabb.Európában összesen nincs ennyi nagy sebességű vasútvonal.

-A kínai gyorsvasút elsősorban japán és német technológián alapszik, a járműveiket is elsősorban a Siemens és a Hitachi gyártotta.

Barátom, a dízelmozdony egy elavult technika.


Az amerikai vasút elsősorban teherszállításra van berendezve.A távolsági személyszállítás nem annyira jelentős.A nagyobb távokat, ott repülővel teszik meg az emberek.



Ami az átnevelő táborokat illeti, minden országnak van hibája.Említhetnénk az amerikai guantanamoi fogolytábort meg azt, amiről nem tud a közvélemény.



Kína elsősorban az infrastruktúrára költ, ez náluk most a legfontosabb és nem a haderő.Ha elég fejlett lesz az infrastruktúra,akkor költenek haderőre is.

2021. márc. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 MolotovPunk ***** válasza:
100%
Aha és ebből következik az,hogy USA nem tudna fejleszteni magának jó villamos mozdonyokat?Ne nevettess már. :) A Siemensről és Hitachiról annyit,hogy jóval előbb volt már mint a kínai mágnes vasút.A kínai ipar pedig jellemzően más országoktól koppint,vagy licenceket vesz.Felfedezték a spanyol viaszt?Nem nagy dolog.Egyébként azt jól írtad USA-ban a repülőt használják sokan,tehát nem nagyon van szükségük (látvány) mágnes vasútra.Továbbá egy amerikai átlag családban van minimum 3 autó,amik nem kis teljesítményű motorokkal vannak összerakva általában.Ott főleg azokkal mászkálnak legalábbis belföldön.Tudom miről beszélek,hisz él kint jó barátom Amerikában lassan 20 éve.Amerikáról meg még annyit,hogy tudnának maguknak fejleszteni mágnes vasutat is,mivel sok területen gyártanak jó dolgokat,elektromos kocsikban is egész jók.Kína pedig azért fejlődik látványosan,mert van hova fejlődnie.Nem kell őket azért túlértékelni.A TGV-ről viszont nem esett szó,ami francia villamosmozdony,igaz az nem mágnesvasút,de gördülő kerekes mozdonyban jelenleg is a világ leggyorsabb vonata.Tehát Kína nincs egyedül a fejlődő technikájával.Más országok is fejlődnek,csak maximum kisebb mértékben.
2021. márc. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!