Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mennyire valószínű hogy Kína...

Mennyire valószínű hogy Kína a jövőben demokratizálódik?

Figyelt kérdés

Mondjuk a következő 30-50 évben?

Várható-e és ha igen akkor mikor, hogy megszűnik a cenzúra, az egypártrendszer, és véget vetnek a szociális kreditrendszernek?

És az átlag kínaiaknak örülnének a demokráciának, vagy megvetik azt?



2021. márc. 30. 21:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"... sem kívánnak ..." nincs kívánságműsor


De egyébként azt hallottam/olvastam h boldogan/jólétben szeretnének élni és tökmindegy nekik h milyen politikai rendszer biztosítja ezt.

2021. márc. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
39%
Még nem volt diktatúra, ami nem dőlt volna meg, szerintem csak idő kérdése.
2021. márc. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Értem a válaszokat.

Szóval van egy "társadalmi megállapodás" hogy a növekvő életszinvonalért cserébe el kell fogadni a diktatúrát.


És arról ki tud valamit hogy mit gondolnak a Kínaiak a szociális kreditrendszerről?

(Értelemszerűen azért nem Kínaiakat kérdezek mert nem tudok a cenzúra miatt.)

2021. márc. 31. 15:37
 14/16 anonim ***** válasza:
69%

"Még nem volt diktatúra, ami nem dőlt volna meg, szerintem csak idő kérdése."


Azok a diktatúrák dőltek meg, amik nem voltak képesek változni, vagy amiket idegen hatalom hozott létre.

A kelet-európai diktatúrák mesterségesek voltak, egy idegen birodalom megszállásának következményei.


Kína viszont nincsen megszállva.

Változni is képes, hiszen nem ugyanaz a rendszer, mint Mao idején.Jóval konszolidáltabb, az átlagembernek jobb az élete, több dolgot megtehet.

2021. márc. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Az elmúlt 20 év tendenciája egyértelműen azt mutatja, hogy nagyon lassan ugyan, de demokratizálódik, így nem tartom lehetetlennek, hogy egyszer teljesen átalakul hagyományos demokráciává. Ez viszont biztosan nem fog egyhamar bekövetkezni és nem lesz látványos az átmenet sem, hoszzú-hosszú idő kell majd hozzá, annyi biztos.
2021. ápr. 1. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 MolotovPunk ***** válasza:
100%
Nem fog.Elég megnézni mit csinálnak most Hongkonggal,tehát részben a saját népükkel is,vagy a Kínában élő kisebbségekkel.Tajvan sem véletlenül barátkozik az Egyesült Államokkal,nem akarnak posványos egypártrendszerben élni.Ettől függetlenül Kína persze nem mondott le Tajvanról.
2021. ápr. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!