Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az ( általában ) Európai...

Az ( általában ) Európai Uniós közigazgatási dolgokkal kapcsolatos angol nyelvű dokumentumokban előforduló " residence permit " nevű okirat az tulajdonképpen ugyanaz mint a lakcímkártya ?

Figyelt kérdés

Már többször olvastam olyan angol nyelvű EU-s közigazgatási dolgokkal kapcsolatos dokumentumokat amikben szerepel ez a " residence permit " fogalom , illetve már volt olyan tapasztalatom is amikor ( pl ) német határ és/vagy vám ellenőrök megkérdezték tőlem hogy tudom e igazolni a " residency " vel kapcsolatos státuszomat amikor a makedón útlevelemet mutattam fel nekik ...


Persze az utóbbi esetben rögtön tovább engedtek amihelyt megmutattam nekik a magyar útlevelemet , de attól még a mai napig nagyon furcsának tűnik nekem ez az egész " residence/residency " téma ...


Tehát csupán az lenne a kérdésem hogy ez a " residence permit " ugyanaz mint a lakcímkártya ?


Vagy egy teljesen más okiratról és/vagy közigazgatási dologról van szó ?



#Európai Unió #okirat #EU-s közigazgatás
2021. ápr. 3. 19:36
 1/1 hypno ***** válasza:
Tartózkodási engeedély
2021. ápr. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!