Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Putyin miért lát akkora...

Putyin miért lát akkora ellenséget Navalnijban?

Figyelt kérdés
Megakarta gyilkolni, de túlélte, azután büntetőtáborba záratta. Ekkora veszélyt jelent ránézve?: [link]

2021. ápr. 17. 15:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
90%

#9: A putyini propagandát leszámítva mindenki kész tényként kezeli, hogy az FSB (orosz szövetségi titkosszolgálat) hajtotta végre a mérgezést. Azt nyilván sose fogjuk megtudni, hogy Putyin személyesen adta-e ki az utasítást Navalnij likvidálásra, de akit nem vakított el az orosz állami propaganda, az nem kérdőjelezi meg, hogy a művelet orosz állami munka volt. Mellesleg Navalnij (hosszú szervezés után) telefonon le is buktatta az egyik, a megmérgezésében részt vevő FSB munkatársat. A beszélgetésükről hangfelvétel van, bármikor meghallgathatod. A hivatalos orosz álláspont szerint a hangfelvételnek nem lehet hinni, de hogy miért nem, azt ők se tudják (na jó, kb. kétfélét is állítanak róla, hogy miért nem, ezek egymásnak is ellentmondanak :D).


A mérgezés sokkal egyszerűbb, sokkal olcsóbb, sokkal hatékonyabb, mint egy balesetet rendezni. Szerintem az FSB a saját céljaikat figyelembe véve nagyon is jó módszert választott. Aztán van olyan, hogy a legjobb módszer sem működik, mert valami picit máshogy alakul.


Hogy a kórházban miért nem intézték el, az jó kérdés. Szerintem az a legvalószínűbb, hogy az orvosok, ápolók ebbe nem voltak beavatva (az FSB titokban dolgozik, az akció néhány munkatárs műve volt), tették a dolgukat. Az FSB pedig eközben valószínűleg azért nem aktívkodott tovább, mert úgy gondolták, hogy Navalnijnak meszeltek. És hogy se az orosz, se a német egészségügy nem tudja megmenteni. Hogy még ha életben is marad, akkor is egy "növény" lesz élete végéig (mély és maradandó agykárosodással) - a novicsok nagyon erős idegméreg. Aztán történt egy iszonyú valószínűtlen dolog. Mint ahogyan valamikor a kockával is dobunk három hatost egymás után.

2021. ápr. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
26%
Jó béna ez az orosz titkosszolgálat, hogy senkit sem képesek eltenni láb alól.
2021. ápr. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

"A "tomcat" az nem kandúrt jelent?"


Nem, az a bobcat. Amúgy én is gyakran keverem a kettőt.

2021. ápr. 17. 18:51
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
#10 ha valóban így lenne akkor a momentum párt kiáll egy náci mellett?
2021. ápr. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
85%

13

Megnéztem.

A bobcat az hiúzt jelent, a tomcat pedig kandúrt, kanmacskát.


Ami a jelölés szerint pont megfelel a Polgár Tamásra, akárhogyis nézzük.

2021. ápr. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

#14: A náci és a nacionalista nem ugyanaz.


Másrészt a Momentum (hasonlóan a napi pártpolitikai többi résztvevőjéhez) eléggé leegyszerűsítve látja a dolgokat. Szerintem az él a fejükben, hogy ha valaki putyinellenes, akkor az feltétlenül valamennyire progresszív (hadd használjam ezt a szót a liberális helyett, jobban leírja a helyzetet). Azonban a valóságban az ideológiák, az azokat követő emberek bonyolultak. Nemcsak progresszív ember utálhatja Putyint, Putyin nem a konzervatív abszolút jó. Sőt, Navalnij szerint Putyin egy jó nagy konzervatív disznó, akit nem azért kell leváltani, mert konzervatív, hanem mert egy jó nagy disznó.


Navalnij mondott kifejezetten rasszista dolgokat is, elég pejoratív hangnemben beszélt a melegekről*. Ő most Putyin legnagyobb, legelismertebb, legnépszerűbb ellenfele, Putyin is őt veszi legkomolyabban, de ő nem az az ellenpólusa Putyinnak, amilyet a nyugati progresszívok látni szeretnének. És ha sikerülne megdöntenie Putyin hatalmát (erre legfeljebb 1% esélye van szerintem, de nem titkolom, én ennek szurkolok, mert számomra sokkal rokonszenvesebb, mint Putyin), akkor a nyugati progresszívok nagyon gyorsan meglepődnének, hogy ők nem ilyen lovat akartak. Az értelmesebbjének becsületére legyen mondva: azért sok nyugati újságíró már most is tudja, hogy Navalnij nem progresszív.


* Egyébként ez is komplexebb. Volt Putyinnak olyan melegellenes intézkedése, amire Navalnij azt mondta, hogy ha hatalomra kerülne, visszavonná. De persze vele se jönne el a szivárványos Oroszország. Na, ezredszer is, az ideológiák komplexek.

2021. ápr. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
83%

Mert egyik diktatura sem tartott orokke, es erzi a vesztet.

Joggal.

2021. ápr. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért, mert egy agyalágyult félőrült.


Jó, ez így most durván hangzik, de normális ember nem lenne ennyire vakmerő. Valahol a szíve mélyén szerintem mindenki szeretne kicsit ilyen ember lenni, mindennel szembeszállva és semmivel sem törődve küzdeni azért, amit eltökéltünk, csakhogy ez abszolút nem reális. Épeszű ember nem ment volna vissza, nem húzgálta volna ennyiszer az oroszlán bajszát, stb stb, ő meg mindennek ellenére megtette. És józanul nézve egy bolond, de kicsit olyan is, mint a romantika hősei. Személy szerint gőzöm sincs, hogy csodálom e, vagy kinevessem e, vagy valami homlokegyenest mást gondoljak róla, de kétségtelenül érdekes ember. Az elmúlt időszakban többet hallottunk róla, mint Putyinról, és ha a helyében lennék, erre én is felkapnám a fejem.

2021. máj. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
Navalnij egy felforgató,soros bérenc. Ilyenek általában így járnak.
2022. márc. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
82%

"Navalnij egy felforgató,soros bérenc. Ilyenek általában így járnak."


Orbán mikor jár már így? Én nagyon várom.

2022. márc. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!