Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az igaz, hogy Janukovics...

Az igaz, hogy Janukovics alatt, a 2010-es évek elején, mielőtt kezdődött a krími háború, majd az utóbbi év ukrán nácizmusa, Kárpátalja jobb hely volt, mint nálunk Szabolcs, vagy pl. Kelet-Szlovákia?

Figyelt kérdés

Kárpátaljai magyar ismerőseim az olyan 2008-tól 2012-ig terjedő időszakról, afféle "kis aranykorként" számolnak be.


Jól álltak az orosz gazdasági kapcsolatok, nem volt ritka pl. ungvári ABC-k-ben a malossol kaviár, vagy utcai árusoktól az üzbég plov, a Régiók Pártja - Nasa Partyija hatására visszatért a Szovjetunió-korabeli békesség Kárpátalján, valamivel magasabb volt az életszínvonal és nyitottabb a gazdaság, meg az emberek mentalitása, mint pl. Szlovákiában Kassától keletre, vagy Magyarországon, Nyíregyházától keletre.


Egyik kárpátaljai pl. egyenesen "1940-es évekbelinek" írt le egy beregi falut Magyarországon, mert annyira konzervatív keresztények, és mert nem ismerik Lady Gagát.


Tényleg ilyen jó volt a helyzet Kárpátalján Viktor Janukovics alatt? Miért fajult addig a helyzet manapság, hogy pl. ukrán nácik meg akarták mérgezni Beregszász ivóvízkészletét?



Nekem magyarországi magyarként annyi tapasztalatom van ebből, hogy 2012-ben voltam át Ukrajnában tankolni és vásárolni, és valóban a helyiek gondolkodásmódja szinte budapestinek tűnt, szemben a magyar oldali Bereggel, ami leragadt valahol a Horthy-korszakban.



2021. máj. 18. 00:24
 1/10 anonim ***** válasza:
34%

Ukrajnában Kárpátalja jobb hely volt, mint nálunk Szabolcs 2010 körül, ahogy Kijev is jobb volt, mint Budapest.


Sajnos mára Ukrajna árnyéka önmagának, ott csesztek el mindent, hogy beszűntették az orosz gazdasági kapcsolatokat, és elüldözték Viktor Janukovicsot.



10 évvel ezelőtt szívesebben éltem volna Kijevben, mint Budapesten, és Kárpátlján, mint Szabolcsban.


Ma már fordítva gondolom, de nem azért, mert Magyarország annyira király lett, hanem azért, mert Ukrajna annyira szar lett.

2021. máj. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Akkoriban is egy nyomornegyed volt az egész ország ezért is robbant ki olyan egyszerűen a forradalom. Pechjükre egy sokkal szarabb rendszer követte
2021. máj. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

"Ukrajnában Kárpátalja jobb hely volt, mint nálunk Szabolcs 2010 körül, ahogy Kijev is jobb volt, mint Budapest."


Ezt te hol álmodtad? :D Kárpátaljáról évente rengetegen jönnek át dolgozni ukránok, magyarok, már a 90' évek óta és nem azért mert az ott sokkal jobb hely :D Szabolcsi vagyok és össze se lehetne hasonlítani a kettőt, rengeteg ukrán vendégmunkás van itt, és ez a háború előtt is így volt. Ukrajnában olyan nyomor van amit te el se tudsz képzelni, egész Európa legszegényebb országa, ez nem a háború miatt van az csak rátett egy lapáttal, már előtte is az volt. Aki azt mondja hogy Ukrajna bármikor élhetőbb volt mint Magyarország az egyszerűen elmebeteg vagy hazudik, erre nem lehet mást mondani.

2021. máj. 18. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%

Nem igaz.

Honnan szedted ezt? Ukrajna Európa 2. legszegényebb országa (1. Moldova). Az országon belül Harkov, Donyeck meg Luhanszk a leggazdagabb Kijev után, az ország legszegényebb és legelmaradottabb régiója (oblasztja) Csernyivci, a második meg Kárpátalja. Tehát Kárpátalja Európa 2. legszegényebb és legelmaradottabb országának a 2. legszegényebb és legelmaradottabb megyéje. Régen sem volt ez másképp, ma meg pláne nem.

2021. máj. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 kürasszír ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nem igaz.


Ukrajna sokkal szegényebb ország volt, mind Szlovákiánál, mind Magyarországnál.


Az ukrán bérek és nyugdíjak a magyarországiakhoz képest már akkor is rettentő alacsonyak voltak.

2021. máj. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kárpátaljai vagyok, ugyanúgy szar volt a fizetés, csak minden olcsóbb volt sokkal, így meg lehetett élni. Azóta pl a gázár 5-600%-ot emelkedett. A dollár grivnya árfolyam 8 volt, most 28. Akkoriban egy betanított munkás esetében 2000 grivnya volt az átlag fizetés, most 5000, de ez akkor 250 dollárt ért, most meg 200at sem. Az árak meg emelkedtek. Élelmiszer már nem olcsóbb, mint Magyarországon, de legalább rosszabb a minősége. Covid előtt át is jártam vásárolni. Benzin ára is nagyot nőtt, régen innen lehetett vinni Magyarországra és eladni. A vevő is olcsóbban kapta meg, meg az eladó is keresett rajta. Mostmár csak magadnak éri meg tankolni, ha amúgyis jösz. Tehát ha mondjuk dollárba számolunk, akkor minden 2x drágább, a fizetés meg kevesebb.

Mi 2005-ben építkeztünk, benne volt a ház 45 millióba, ebből Szabolcsba is lehetett volna lazán, de eszünkbe sem jutott, mert itt jobban tetszett. Volt Mátészalkán meg Beregszászban is egy-egy Kádár-kockánk, amiket eladtunk, tehát tudtuk milyen az élet itt meg ott. Most ha valaki adna 25 milliót menekülnék Nyiregyházára, mert fényévekkel jobb.


Szóval, ha egy itteni lakostól szeretnél releváns választ, akkor igen, most sokkal rosszabb minden.

2021. máj. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja meg ott van az, hogy nem volt kötelező sorkatonaság, a magyar lakta településeken meg a hivatalnokoknak tudniuk kellett magyarul. Most meg törvény szerint ha tudnak se beszélhetnek.
2021. máj. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Janukovics egy orosz bábu volt, nem véletlen kezdődött a háború az eltávolítása után.


Egyébként én kétszer voltam Kárpátalján, mindkétszer az általad említett "aranykorban", iszonyú szegények az emberek. Ott 2000 forint is sok pénzek számít.

2021. máj. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ahogy a 6os irja. En is Ukrajnaban eltem, de mar atkoltoztem Magyarorszagra iden.
2021. jún. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó jókor léptél, jó döntés volt.
2022. aug. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!