Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Vannak konkrét elképzelések...

Vannak konkrét elképzelések az Európai Egyesült Államok kapcsán?

Figyelt kérdés

Legutóbb a DK-tól hallottam, hogy USE-al kampányolt és az érdekelne, hogy van-e egységes elképzelés egy ilyen állam felépítésére a javaslat támogatói részéről?

Én bevallom őszintén elég szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban. Ha az OMM-t se sikerült egybe tartanunk nem hinném, hogy mégtöbb nemzetiséggel sikerülne, de érdekel az ellenoldal véleménye is és jó lenne tudni ők hogy képzeli ezt el.



2021. máj. 22. 22:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Csak kampányfogás a DK részéről.
2021. máj. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem konkrétan a DK-ra gondoltam, csak tőlük hallottam legutóbb ezt az elképzelést. Jobban érdekelne milyen tervek vannak erről Brüsszelben.
2021. máj. 22. 22:32
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Van konkrét elképzelésem.

Nem akarom hogy létrejöjjön és nem is látok rá esélyt.

2021. máj. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Én se látok rá esélyt, de az érdekelne, hogy akik akarják ők hogyan képzelik ezt el.
2021. máj. 22. 23:13
 5/15 anonim ***** válasza:
Nyilván az USA lenne a minta sok szempontból.
2021. máj. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Alex Fly ***** válasza:
100%

Ami konkrét az az, hogy a jelenleginél nagyobb egységre van szükség ahhoz, hogy valóban világpolitikai tényező lehessünk.

A Monarchia esetén alkalmazott módszer egy jó pelda lehet: az Unión belül onálló államok kifelé egységes Uniót mutatnak.

A jelenlegi közösség egyszerűen túl laza ehhez, ezzel lehetőséget adva arra, hogy más hatalmak a saját érdeküket egyes tagállamokon keresztül képviselhessék Európa ellenében.

2021. máj. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Rossz a PR-ja a dolognak. Többnyire csak az ellenérvekként felhozott idiótaságokat hangoztatják.

Valószínűleg az USE hasonló struktúrával máűködne, mint az USA, ahol meg van az államok szuverenitása - ez az amit az USE-ellenesek ugyebár legfőképp hangoztatnak. Csak nézd meg példának, Texasban vagy Californiában is van még halálbüntetés, míg pl Michigan-ben nincs. Az USÁ-val ellentétben Európában több kultúra, nyelv, nép egyesítéséről lenne szó. Nem beolvasztásról, vagy keverésről, hanem bizonyos kapcsok közösítéséről. Messze nem lehet elmondani, hogy ez EU kultúrákat taposna el. Ezt egy esetleges USE létrehozásánál sem tenné. Közösítenék a gazdaságot, ami csak a mostani közös kassza mellett vonna kötelezettségeket - valljuk meg, szerintem ez pl Magyarországot felfelé húzná. Politikailag szerintem szintén nem lenne problémás. Tanulmányozni kell hogy működik az USA és azután véleményt alkotni elfeledve ezt a f@$zágot, hogy ez EU bármelyik tagját el akarná nyomni.

Az OMM alapjában véve tökéletesen működött - amúgy az is igencsak felfelé húzott minket. Ne feledjük, hogy a Magyar királyság a 16. században gyakorlatilag megszünt. A harmadát a Török foglalta el, akikkel az Erdélyiek és a Székelyek lepaktáltak, hogy függetlenek lehessenek - elárulva Magyarországot (és ezeknek a Székelyeknek a lobogóját tűzik ki évek óta minden közintézményre ... mi a faXnak), a harmadik része pedig beleolvadt a Habsburg birodalomba - ide később az áruló Erdélyiek is követték. 1873-tól emeltek a Habsburgok minket vekül egyenrangúvá és lett OMM. Ha a Magyargyűlölő trónörökös (Ferenc Ferdinánd) kiváló aknamunkája nem lett volna, nem is lett volna probléma. De Ferdinánd csúcsrajáratta a Magyarellenességet a Felvidéken, Erdélyben és Horvátországban - a célja a Dualizmus Trialuzmussá alakítása úgy, hogy a Magyarokat megosztja. Tudjuk - hisz nemrég a Birnbaum és Finkelstein féle gyűlöletpolitika bebizonyította - hogy a Magyarok nagyon fogékonyak a gyűlölködésre és ahogy most a NER, úgy akkoriban Ferdinánd is remek táptalajra talált. A Magyarokat piszok könnyű önmaguk ellen fordítani. Ugyan nem élhette meg, de a halála ürügyén induló világháborút lezáró Trianoni békeszerződésnél ennek a munkának a gyümölcs érett be azzal, hogy az akkor Magyargyűlölővé vált területek erősen lobbiztak az elszakadás mellett.

Ha lenne is valaha USE, akkor azt pont mi Magyarok fogjuk szétcseszni.

Felesleges erről beszélni, hisz az is önmagában csoda lesz, ha 4-5 éven belül Orbán nem fogja atomjaira zúzni az EU-t!

2021. máj. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Ahhoz, hogy ez jól működjön, mi, európaiak túl nacioalisták vagyunk. Egy USA-beli először amerikai, aztán californiai. Nézd meg a múltbéli többnemzetiségű államokat: Jugoszlávia, Szovjetúnió, mind szétesett, sőt, lassan az UK is erre a sorsra jut.
2021. máj. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

#7 "Felesleges erről beszélni, hisz az is önmagában csoda lesz, ha 4-5 éven belül Orbán nem fogja atomjaira zúzni az EU-t!"

Szeretem amikor kiderül, hogy a ballibek milyen nagyra is tartják Orbánt.

Nem az a másik mantra hogy Orbán jelentéktelen? El kellene már dönteni hogy senki nem figyel rá, teljesen jelentéktelen és nem politikai erő Orbán, vagy éppen hogy akkora szupermen hogy egyedül tönkre tudja tenni az EU-t!

Gondolom azért is Orbán a hibás mert a britek kiléptek.

Aztán meg jöttök azzal az ökörséggel, hogy a fideszesek szemében Orbán milyen - miközben egyedül ti vagytok akik olyan dolgokra tartjátok képesnek mint a világválság beindítása - ellenzékben - meg az eu szétverése.

2021. máj. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Alex Fly ***** válasza:
71%
Orbán nem fog szétzúzni semmit. Csak Magyarországok ennyire kártékony, Európában egy senki...
2021. máj. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!