Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha nácik irányították volna...

Ha nácik irányították volna még Németországot az 50-es években, Hitler halála után, lett volna olyan enyhülés mint Sztálin halála után a Szovjetunióban?

Figyelt kérdés
Szerintem 1953 után se jó élni a Szovjetunióban, de legalább megszűnt az terror ami a Szovjetunióban Sztálin idején volt jellemző. De Hitlert ki követte volna Németország élén? Ott is javult volna a helyzetet? Habár tudom a történelemben nincs olyan, hogy mi lett volna, csak ami megtörtént az számít, de a kérdés érdekes.

2021. jún. 7. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
44%

Biztosan.

Nem véletlen terveztek több merényletet Hitler ellen, túl erőltetettnek gondolták már amit csinál.

2021. jún. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 hypno ***** válasza:
94%

A kérdésednek úgy lenne igazán értelme, ha Hitler nem kezdett volna háborúzni mindenkivel. De kezdett és vesztett.


Mindazonáltal ha Franko Spanyolországát vesszük példának, akkor nagyjából megsaccolható, hogy mi lett volna.

Őt is simán megtűrték az úri körökben.

2021. jún. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Habár tudom a történelemben nincs olyan, hogy mi lett volna"


A történelemben nincs, de a Wolfenstein játék ezt dolgozza fel.

2021. jún. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ajánlom Az ember a fellegvárban című könyvet és kiváló sorozatot, szintén ezt az alternatív történelmi korszakot dolgozza fel.
2021. jún. 16. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!