Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha egész európában, többek...

Ha egész európában, többek között magyarországon bevezetnék az olyan térfigyelő kamerákat amelyek intelligens arcfelismerő rendszerrel rendelkeznek, támogatnád? Ha igen, miért? Ha nem, miért?

Figyelt kérdés

Hivatalosan a bűnözés, vagy a terrorizmus visszaszorítása lenne a cél. De a rendszert ugye könnyedén lehet használni az ellenzék elhallgattatására és politikai elnyomásra. Egy ilyen rendszernek nyílván lennének pozitív, illetve negatív hatásai..

Te hogy állnál hozzá, ha itt az unióban vagy magyarországon bevezetnék?



2021. jún. 9. 21:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%

Nem lehet ezt felhasználni az ellenzék elhallgattatására, ez marhaság. Ellenzéki politikusok nap mint nap arcukat felvállalva tombolnak a médiában, ehhez képest mit akadályozna meg egy térfigyelő rendszer?


Amúgy szerintem ez mindenképp meg fog valósulni, az én véleményemtől függetlenül. Ja, nekem semi bajom vele, nincs takargatnivalóm.

2021. jún. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 molnarmarcell21 ***** válasza:
42%

Megfelelő szabályozás mellett természetesen támogatom.

Nyomós indok esetén bírói ítélet mellett legyen az adott szervnek hozzáférése minél több személyes adathoz.

2021. jún. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%

A poltikia kérszét nem értem. Honnan a pics@ból tudnák, hogy kire szavazok? Nyíltan nem politizálok a Facebook meg csak nem adná ki a Fidesznek a levelezéseimet :D

Amúgy maga az ötlet kettős. Zavarna, mert azt érezném, hogy figyelnek, de hasznos is lenne, mert egy csomó bűnözőt hamarabb elkapnának.

2021. jún. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

3 és 4


Szerintem is hasznos lenne, egészen addig amíg odáig nem fajulna a dolog mint kínában ahol már pontozzák is az embereket..vagy átnevelő táborba zárják.

2021. jún. 9. 22:44
 5/12 anonim ***** válasza:
31%
Arcfelismerés nem a kamera típusától függ arra van egy külön program. A facebookon például fut is egy ilyesmi, sok terroristát így sikerült elkapni
2021. jún. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5%
Ez a rendszer már a jelen, ha támogatod, ha nem.
2021. jún. 10. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%

00.53


Nem csak a kisebbségek között vannak bűnözők. Bár a kisebb erőszakos bűnöket jellemzően ők követik el, de az igazán nagy bűnözőkre, ha gondolsz, többnyire nem az alacsony sorból valók.

A kamera felvételeket meg úgy tudják manipulálni vagy kiértékelni ahogy nekik tetszik. Ilyenformán a totális kontrollt szolgálná az emberek felett.

2021. jún. 10. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

Mióta az emberek Dns alapján beazonosíthatók, azóta sem szűnt meg a bűnözés. Meg ez sem egy biztos módszer, ismerjük az elhíresült mondást:

Nem szeretnék olyan világban élni, ahol a DNSemet rákenhetik bármilyen bizonyítékra.

2021. jún. 10. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%

Nem támogatom.

Semmilyen formában sem.

És ha Európában bevezetnék akkor elköltöznék.

2021. jún. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 hypno ***** válasza:
73%
Nem támogatnám, mert amivel vissza lehet élni, azzal vissza is fognak.
2021. jún. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!