Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A második világháborút ki...

A második világháborút ki nyerte volna és miért ha így lett volna a szövetségi rendszer : 1.Szovjetunió,Németország,Olaszország és Nagy-Britannia és Észak-Írország Egyesült Királysága VS 2.Amerikai Egyesült Államok , Japán és Kína?

Figyelt kérdés
A kérdésem elméleti. Tudom ,hogy ezek az országok nem szövetkeztek volna egymással.

2021. jún. 13. 17:14
A kérdező szavazást indított:
1.Szovjetunió,Németország,Olaszország és Nagy-Britannia és Észak-Írország Egyesült Királysága.
2.Amerikai Egyesült Államok,Kína és Japán.
18 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Akinek volt plutoniuma.
2021. jún. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Észak Írország Egyesült királysága?
2021. jún. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Észak Írország Egyesült királysága?


Nagy-Britannia és Észak-Írország Egyesült Királysága.Hivatalosan így nevezik az országot. Az Anglia elnevezés hibás.

2021. jún. 13. 23:55
 4/6 anonim ***** válasza:

És ezek miért háborúztak volna? Mert ahogy elnézem gyakorlatilag minkét "szövetségnek" máshol voltak az érdekeik.

Konfliktusforrás pont az általad fantáziált szövetségi rendszereken belül volt.

2021. jún. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

És ezek miért háborúztak volna? Mert ahogy elnézem gyakorlatilag minkét "szövetségnek" máshol voltak az érdekeik.


Konfliktusforrás pont az általad fantáziált szövetségi rendszereken belül volt.


Olvasd el újra a kérdésemet mert nem értetted. Én arra vagyok kiváncsi,hogy ki és miért nyerte volna a második világháborút ha ez a kettô szövetség harcolt volna egymás ellen.Tudom ,hogy a japánok és a kínaiak utálták egymást meg a szovjetek és a németek is egymást.Ez csak egy mi lenne ha kérdés.

2021. jún. 14. 17:10
 6/6 anonim ***** válasza:

Te nem érted a saját kérdésedet.

A háború addig tart, míg az akaratunkat a másik hatalomra kényszerítjük (ezt nem én mondtam, hanem Clausewitz.)


Ha teszem azt kitört volna a két hatalmi tömörülés között egy háború, akkor valószínüleg már az elején be is fejezik, mert elérték a céljukat.

2021. jún. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!