Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA-ban élő színesbőrű...

Az USA-ban élő színesbőrű kissebbségek (feketék, ázsiaiak, latin-amerikaiak/hispánok) mikor kerülhetnek többségbe a fehér bőrű lakossággal szemben? És a liberalizmusnak, az amerikai politika balratolódásának ebben mekkora a szerepe?

Figyelt kérdés
Ez a hajó már elment, vagy a fehérek még tudnak valamit kezdeni a helyzettel (mielőtt az etnikai arányok végérvényesen felborulnának, és az őslakos indiánokra hajazva rezervátumba zárnák/elkergetnék őket a mostani lakóhelyeikről)?

2021. jún. 16. 18:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
pénteken
2021. jún. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Ez már elment.
2021. jún. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyan 2040-valahányat olvastam.
2021. jún. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
10 éven belül. A normál népszaporulat szerint valamivel később, de ahogy a négerek egyre többen lesznek, el fogják üldözni a fehér embereket.
2021. jún. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 molnarmarcell21 ***** válasza:
73%

1) A latinok és fehérek, csak hogy tudd :) Nélkülük amúgy 62%-on áll a fehérek aránya.

2) A feketék aránya valódi távlatokban nézve csökkent

2021. jún. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
5, a latinók nagy része indián hátterű, ahogy Mexikó többsége is indián-spanyol keveredésből jött létre, de vannak feketék is köztük. Ők talán közelebb is állnak a fehérekhez kulturálisan, a feketék őket sem kedvelik (bár ők senkit sem).
2021. jún. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

2045-re teszik ennek bekövetkezését, de az államok többségében ezután is fehér többség lesz egy darabig.

Ma a lakosság 59,5%-a úgynevezett Non-hispanic white (kvázi európai fehérek plusz közel-keleti arabok, berberek, törökök, azeriek, grúzok, örmények stb). Az újszülöttek körében pedig kb. 50%-a teljesen fehér.


A lakosság 18%-a hispániai, de pl. a Spanyolországban születetteket is ebbe a csoportba sorolják, ők kb. 1 millióan vannak, plusz vannak bőven vagy teljesen vagy nagyrészt európai származású latino is, de nagyrészük keverék (mesztic vagy mulatt). Amúgy tök érdekes, de a latin-amerikaiak 50%-a fehérnek vallja magát, még akkor is ha genetikailag és külsőleg is keveréknek tűnnek.


A lakosság 13%-a fekete, de volt idő amikor a népesség 20%-át tették ki.

A lakosság 6%-a ázsiai, 3%-a keverék, 1%-a őslakos.


Ha 1965-ben nem liberalizálják a bevándorlást, akkor most kb a lakosság 74%-75%-a lenne fehér, viszont a feketék aránya kb. 17%-18% lenne.


Az sem segít a fehérek helyzetén, hogy a fehér párok nem igen vállalnak gyereket. Egy fehér nőre 1,61 gyerekszülés jut, míg egy latinóra 1,92 egy feketére pedig 1,78.

2021. jún. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%
A férjem mexikói, vagyis hispán. Tökéletes férj és apa. Egyetemet végzett, munkahelyén elismert. Engem és a kisfiamat egy fekete orvos mentett meg a haláltól, amikor szültem. Komolyan kevesebbet érnek, mert nem hófehér a bőrük ? Én az embert nézem, nem a színét.
2021. jún. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8-as: megmutatnád kérlek, hogy ki és mikor írta azt, hogy a mexikóiak/feketék kevesebbet érnek, mint a fehérek?
2021. jún. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
8, nem tudom, nem ismerem a latinókat. Azt tudom, hogy ott pl. erős a baloldal, kommunizmus. Mexikó nagyon veszélyes ország, az emberélet nem ér ott semmit, brutális események történhetnek, virágzik a bűnözés, a rendőrök, politikusok nagy részét megvették a bűnözők. Gyakorlatilag indián a lakosság nagy része. Nem tudom, Amerikában milyenek, azért normálisabbnak tűnnek, mint a feketék. Valószínűleg ez is probléma lesz, nálunk is az volt, amikor a románok kerültek többségbe Erdélyben...
2021. jún. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!