Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van rá esély, hogy Izrael és...

Van rá esély, hogy Izrael és Palesztina között igazi háború tör ki?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy már régen húzódik a konfliktus és teljesen béke sosem volt, ugyanakkor nekem nem úgy tűnik, hogy ez most egy könnyen múló probléma lenne. Ha nem lenne igazán komoly, akkor már abbamaradt volna, nem?

Ez a legfrissebb hír egy izraeli-palesztin összecsapásról:

[link]

Már legalább egy hónapja folyamatosan van valami probléma. Vagy légicsapások vagy fegyveres összecsapások vagy az Al-Aksza mecsetnél valami botrány (ott is volt, azt hiszem nem is egyszer, de legalább egyszer biztosan) és amennyire én látom, ez már legalább egy hónapja meg se szűnik.

Vagy régen is ez volt, hogy legalább egy hónapon vagy még több hónapon át folyamatosan összecsapások?

Én nem hinném, hogy régen ennyire elhúzódott.

Egyáltalán turistának hogy lehetett így régen menni? Biztos tele van Izrael nyáron a turistákkal (Jeruzsálem, Tel-Aviv, Holt-tenger, bibliai helyszínek), ha mindig bombáznának, akkor csak nem mentek volna oda rengetegen nyaralni éveken át.


Ahogy elnézem a híreket, nekem egyáltalán nem úgy tűnik, hogy ennek hamar vége vagy hamar lecsillapodna a hangulat.

Elég egy apróság is és már megvan a baj és nekem úgy tűnik, már annyira elege lett mindkét félnek, hogy nem igazán van bennük békülési szándék. Legalábbis a politikában ez látszik, a hétköznapi embereket nem ismerem.

Van rá esély, hogy ebből nemsokára egy komoly háború lesz?

Izraelnek ráadásul más országokkal is van konfliktusa és a világ országai is megosztottak az izraeli-palesztin kérdésben szóval én azt is el tudnám képzelni, hogy a két ország konfliktusa átterjed mindenhová. Ha nem most, akkor évekkel vagy évtizedekkel később.



2021. júl. 4. 23:18
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

"Én nem hinném, hogy régen ennyire elhúzódott."


Ó, dehogynem. Főleg akkoriban amikor még a szomszédok országok is beszálltak.


", már annyira elege lett mindkét félnek, hogy nem igazán van bennük békülési szándék."

Képzeld el Gáza vs Izrael szitut, mintha Észak-Borsod lőné Pest vagy Győr-Moson-Soproin megyét...

2021. júl. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%
Mivel nincs olyan ország, hogy palesztina, igy a kérdés troll kérdés.
2021. júl. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
Igazán eldönthetnék már végre, hogy a fitymát le kell vágni-e, vagy sem, mert már unalmas az emiatt tartó generációk óta tartó konfliktus.
2021. júl. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kérdés, mit nevezel "igazi" háborúnak. Amúgy mivel az új amerikai kormányzat kevésbé tűnik Izrael-pártinak, mint a korábbiak, Izrael kezd lassan egyedül maradni. Ez, és az, hogy új koalíció lesz Izraelben, talán megnyitja a komoly béketárgyalások előtt az utat. A háttérben fenyegető Irán és a kinyújtott karja, a Hezbollah is ott van nekik fenyegetésként, és az új keményvonalas iráni elnökkel füstbe szállt a remény, hogy onnan valami békülés várható.

Az izraeliek szeretik azt hinni, hogy a szűkebb értelemben vett Izraelben élő arabok valójában nem palesztinok és nem akarnak Palesztinát, de erre most rácáfoltak, ők ugyanúgy utálják Izraelt, és ez a sokk talán most megváltoztatja a dolgokat.

2021. júl. 5. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

Izrael nem kezd egyedul maradni, mert okosan elkezdett a tersegben megerosodo Kinaval baratkozni :) Szoval hiaba mennek haza az amcsik, most majd a kis sargak lesznek ott hatvednek.

De Putyin is szivesen segit Izraelnek ... szeret beleszolni az ottani dolgokba.

Meg hat az arab vilag komolyabb resze is ott van segitsegul, akik utaljak a terrorita forma testvereiket.

2021. júl. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A palesztinokkal tele a t.kük már az arab államoknak is. Egyedül Irán meg az EU támogatja a terroristákat.
2021. júl. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nincs. Egy konvencionális háborúban Izrael úgy eltaposna bármilyen palesztin sereget, mint a sicc.


Ennek egyébként nem sok esélye van, a Palesztin Hatóság területének egy részét maga Izrael ellenőrzi, a Gázai-övezet meg a szegénység és az izraeli blokád miatt nem igazán tudna megszervezni egy hagyományos értelemben vett hadsereget.

2021. júl. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!