Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért kell annyira létre...

Miért kell annyira létre hozni az Európai Egyesült Államokat?

Figyelt kérdés

A legnagyobb baj az ahogyan létre akarják hozni....

Miért nem jó egy sima nemzeti államokon alapuló unió, persze egységes kül, had, és pènzüggyel?! Ja és teljes egyenlőséggel! A kelet-kozep EU országok ne gyarmatok legyenek, hanem egyenrangú tagok. Ne ez az illiberális rendszer legyen mint nálunk és 1-2 országban még, de nem is az a ultra liberalis, agy zsibbaszto nyugat európai rendszer legyen, és ne is a nagy vállalatok és bankok irányítsanak, ne csak az ő érdekeiket nézzék hanem az átlag emberèt is.

júl. 22. 10:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

[ma 12:01]: "Olyan verzió pedig nem lesz, hogy Románia és Szlovákia nem lehet nemzetállam, de mi igen."

- Pedig sajnos az a baj a nacionalista oldalon a fejekben, hogy ezt így képzelik el. Hogy nekünk több jár az ős-hun-turul-csillagösvény-... leszármazásunk okán. Csak a világ jelentős része nem így gondolkodik. Rohadt komikus volt, amikor a kormány belengette a CEU-törvényt, persze külföldön sokan felhorgadtak, kormányunk szerint a magyar oktatási ügyekbe kívülről ne szóljanak bele, majd egy hónapon belül Ukrajna belengette a (kárpátaljai magyarságot hátrányosan érintő) nyelvtörvényt, és a magyar kormány teljesen természetesnek érezte, hogy egy másik ország oktatási ügyeibe kívülről beleszól, persze Ukrajnát nem érdekelte az ős-hun-turul-csillagösvény-... gondolatmenet. És most CEU elüldözve, van ukrán nyelvtörvény is, mindez a nemzetállamok nagyobb dicsőségére.

júl. 22. 13:23
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert még a végén jólétben élhetnénk, nem az orbánisztáni polgárháborús gettóba.
júl. 22. 13:26
 13/17 anonim ***** válasza:

Ezt az Európai Egyesült Államokat már a NER régóta rettegi, de árulj már el nekem egy dolgot; miért félő egy ilyen?

A szverenitást hagyd. Egyrészt azért mert az EU alapja, hogy a nemzeti szuverenitást megtartva kovácsoljon össze egy egységes szervezetet - szóval a NER-es f@$zságot erről, hanyagold! Magyarázd meg érthetően. Miért félsz tőle ennyire?

Elgondolkodtál esetleg az előnyein is?

júl. 22. 13:46
 14/17 anonim ***** válasza:
44%
Sokkal jobb lenne, ha létrejönne az Európai Egyesült Államok. Sokan támogatnák, a nagy harcias hazafikat meg kötelezném egy DNS tesztre. Egyből elsírnák magukat miután rájönnek, hogy alig van bennük magyar vér. Talán rá jönnének, hogy mind egyek vagyunk. :)
júl. 22. 15:42
 15/17 anonim ***** válasza:
Lehetetlen ennyi különböző népet egy országba zsúfolni, eddig ez mindig megbukott, látsd Jugoszlávia, OMM, de még a csak két nemzetet tömörítő Csehszlovákia is kettészakadt.
júl. 22. 20:38
 16/17 A kérdező kommentje:

Hát meg bocsássatok, de 2 válaszoló kivételével mind f@@szságot írtatok. Persze ez a véleményetek, el is olvastam és köszönöm a válaszokat. De azt nem tudom miért kell szidni?! Én egy kisebb közép európai uniót támogatok, csak hogy le szögezzük... Mert itt Gyk-n ahány ember annyi gondolkodás mód és annyi "ideológia" valaki tért szid mert azt hiszi hogy fidesz és keleti parti vagyok, valaki azért szid mert azt hiszi nyugati parti vagyok. Miközben senki nem értelmezi szöveget rendesen, nem néz mögé. Úgy gondolom az írásomból lehet következtetni hogy egy köztes utat elfogadom. Sőt ezt le is írtam, lehet egy EEÁ felőlem, de olyan ideológiával ami minden országnak megfelelő. De mondjuk az íreknek vagy a skandináv országoknak teljesen más a gondolkodásuk, társadalmi berendezésük is más. Tehát én inkább kisebb uniót hoznèk létre, "a hasonlót a hasonlóval" kötném össze...

Most ti így gondoljátok és okoskodhattok, de 1. nem a ti (nem is az enyém, csak én kérdeztem ti pedig állítjátok) véleményetek fog számítani...

2. Attól hogy lesz egy EEÁ mi a biztosíték arra hogy gazdag ország leszünk?!

3. 50 évvel ezelőtt ki gondolta volna hogy a szocila keleti blokk a Kgst és a varsói szerződés szét esik a Szovjetunióval az élen?!

Én megtanultam nem egy dolog mellett állást foglalni úgy hogy akárhogy győzködnek az ellenkezőjéről akkor is a saját eszmémet állítom igaznak sőt másra is rá erőltetem. Értem én hogy mindenki a gazdagságot látja a nyugatban de ha a történelem kicsit. Kedvezőbb velünk, simán lehetnénk osztrák szinten. Sőt ha nagy Magyarország marad akkor az lenne kinek lezz az EU mikor gyarmatként kezelnek ( mint ahogy most is, persze a keleti nagy hatalmak is). 100 éve mi magyarok ebből kimaradtunk de lengyel vezetéssel, egy intermárium szövetséget szerették volna létre hozni de ez persze csak egy álom maradt, ami az azstalig sem jutott el. Én úgy gondolom ez lenne a legjobb a kelet közép európai országoknak. A probléma még az hogy ez az ál nemzeti kormány úgy kiforgatta a nemzeti szót, és érdekeket, hogy ami nemzeti dolog azt utálják mert a "fidesz..." , Közben meg úgy gondolom hogy ugyan olyan nagy a sötétség a fejekben mint a szocializmusban... Akár nemzeti, akár baloldali akár fideszes. Én nemzetinek és nacionalistának vallom magam de mérsékelten! Mindenre vevő vagyok kiegyezés alapján. Engem az a nemzeti réteg amit a Fidesz ki nevelt azok "libsinek" tartanak... Szóval remélem érthető hogy próbálom az arany közép utat választani :)

júl. 23. 10:34
 17/17 A kérdező kommentje:

Jah a DNS tesztre is válaszolnèk! Ott vannak a németek akik több germán népből alakultak ki.. északon dánokkal, svédekkel, keleten szlávokkal keveredtek, (nesze neked árja elmélet). Ja és a románok: magyarok, bolgárok, szlávok, tatárok, törökök, kunok és vlachok keveredèsèből jött létre. De ez igaz az egész balkánra... Törökök: alapból több török törzsből jött létre az oszmán töröksèg, ami a másik nagy Türk népet a szeldzsukokat olvasztották magukba, ezen kívül görögöket, arabokat, kurdokat stb stb.

Ott vannak a franciák, a magyarság szemeláttára alakult ki. Nyugati Frank királyság-> francia királyság, amiben, kelták germánok (gótok, németek, alemannok, burgundok stb.) És latinok keveredèsèből jött létre.

Ott van Bosznia Hercegovina és Belgium, több népből tevődik össze... ott az USA és az egész amerikai kontinens, az orosz föderáció... Mindig több népből tevődik össze egy ország, ez azt olvasztja magába, ez azzal egyesül...

Szóval úgy gondolom hülyeség ez a "nézd meg a DNS-ed mit mutat". 100 év múlva kíváncsi leszek a franciák vagy németek DNS e mit mutat majd?!

júl. 23. 10:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!