Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USÁ-nak/NATO nem kéne...

Az USÁ-nak/NATO nem kéne visszamennie Afganisztánba & rendet tenni?

Figyelt kérdés

2021. aug. 21. 19:32
A kérdező szavazást indított:
De igen
Nem tudom
Nem
29 szavazat
1 2
 1/14 belapus ***** válasza:
86%

20 év alatt nem sikerült tisztességes politikust találni.Mindenki a támogatások megszerzését favorizálta az ország rendbetétele helyett.

Széllel szembe ... még az USA vagy a NATO sem képes.

2021. aug. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%
Ez egy taktika is lehet. Nem bírták kiirtani a tálibokat, mert a hegyekbe, barlangokba mentek. Most szépen előjönnek, azt hiszik övék minden, aztán egy invázióval kiirtják őket.
2021. aug. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
Ne menjenek. Legyen csak tálib uralom. A világ többi része fejlődjön, ők meg maradjanak a középkorban. Lássuk hát, hogy mit ér az Iszlám.
2021. aug. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
3%
Miért hiszi az a nyugati világ, hogy joga van csendőrködni?
2021. aug. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ez egy új ISIS melegágya lesz
2021. aug. 21. 19:57
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Szerinted mivel tud többet egy Amerikai, és Nato katona, amikor már a tálibok gyerekkorban kezdik a tanítást. Azért bízzák rá 14-16 évesekre a bombatelepítéseket, egyéb melókat, mert annyira haszontalanok, nem?

Amikor még a szovjetek csináltatták ki magukat, már akkor voltak gyerekek a tálibok között, felvételeken is látni jó párat.

Remélem hogy nem puhultak el a tálibok, bár én annak sem örülök hogy engedtek idegen gépeket röpködni a légterükben.


Ez az én véleményem, mondjuk én mindig is a táliboknak drukkoltam.

2021. aug. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
20 évig ott voltak, mégsem tudtak rendet tenni.
2021. aug. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Menjenek vissza és maradjanak ott örökre
2021. aug. 21. 20:19
 9/14 anonim ***** válasza:
20%

Az az ország az ott élőkké, azt csinálnak ott amit akarnak. Természetesen, ha történne valami nagyszabású merénylet az USA ellen, akkor lesz ott hadjelhad.


És az, hogy nem tartják tiszteletbe a nők jogait, hát akkor mi van? Ezelőtt 100+ éve még a keresztény Európában sem voltak jogaik, de sorra kiharcolták őket, ha erre a muszlim nők nem elég érettek, akkor meg is érdemlik a sorsukat.

2021. aug. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
23%

9-essel egyetértek. Amikor a nyugati világban a világ többi részének megsegítéséről van szó, figyelmen kívül hagyják sokan azt a tényt, hogy Európa sem nézett ki nagyon máshogy 100-150 évvel ezelőtt. Rettenetes nyomor, Magyarországon 1900-ban például 40 év volt a születéskor várható élettartam. A halálesetek egynegyede akkoriban tbc miatt történt. Torokgyík, szamárköhögés, kolera stb. a különböző népbetegségek sokasága tizedelte a népet, egy parasztasszonynak 8-10 gyereket kellet kellett kb. szülnie ahhoz, hogy kettő megérje a felnőttkort. Nők jogai? Milyen jogai voltak egy nőnek akkor Európában? Kuss volt a nő neve. Aztán jöttek a szüfrazsettek, meg a többi progresszív mozgalom, és megváltoztatták Európát.


Ezeket a folyamatok kívülről nem nagyon lehet erőltetni, mert a meggyőződés az egésznek az alapja. Belső fejlődéssel lehet csak elérni. Ha ez hiányzik, kívülről erőltetni nem nagyon lehet. Ha egy afgán nőnek rendben van, hogy alárendelt szerepet tölt be a társadalomban, engem miért érdekeljen jobban az ő helyzete, mint amennyire őt érdekli a saját helyzete?


A haladás Európában is egy belső fejlődés eredménye volt. Csak akkor fognak érdemben változni, ha ez a belső haladás elkezdődik. Ezt persze lehet segíteni és támogatni, ismeretekkel, példákkal, annak idején kínai vezetők még Kelet-Európába jártak know-howért.

2021. aug. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!