Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Észak-koreaiak, akik külföldi...

Észak-koreaiak, akik külföldi csapatoknál sportolnak,azok miért nem disszidálnak végleg vagy miért nem tudósítják a hazaiaknak hogy külföldön jobb az élet és csak hazugságban élnek itthon?

Figyelt kérdés
Van pár észak-koreai sportoló, akik külföldön játszanak. Van telefonjuk,internet, tehát aranyéletet élnek, igazi nyugati életet. Akkor miért nem maradnak kint végleg, vagy ha igen, akkor miért nem mondják a honfitársainak hogy srácok,hazugságban éltek, elterjedne a pletyka és forradalom indulna? Sokszor VB-n, olimpián is szerepelnek és látják hogy hazugságban élnek.

2021. aug. 28. 14:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Csak olyat engednek ki, akit van kivel zsarolni. Felesége, gyereke, szülei, stb akik otthon vannak, és ha disszidálni akarna, vagy rosszat mondana akkor munka(halál) tábor vár rájuk.
2021. aug. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Ahogy 1-es is írta, tudják jól, hogy azzal a családjukat ölik meg.
2021. aug. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem mondták, zsarolják őket. Az ilyen sportrendezvényeken az észak-koreai közönség pedig köztudottan kínai önkéntesekből áll.
2021. aug. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
23%
Kérdező, nevesíts már egy-két ilyen é-koreai sportolót.
2021. aug. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Kérdező, nevesíts már egy-két ilyen é-koreai sportolót."


Igazából teljesen mindegy, lényegében bárki is hagyja el azt az országot bármilyen okból ugyanazon elv miatt "viselkedik jól"

2021. aug. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Tök nem mindegy ám, mert csak úgy bárki nem hagyhatja el azt az országot, pláne nem idegen érdekeket szolgálni.
2021. aug. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Tök nem mindegy ám, mert csak úgy bárki nem hagyhatja el azt az országot, pláne nem idegen érdekeket szolgálni."


Próbáld értelmezni mit írtam.

2021. aug. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
10%
Megpróbálhatnád te is értelmezni, mit írtam.
2021. aug. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Megpróbálhatnád te is értelmezni, mit írtam."


Én értelmeztem, azért szóltam neked, hogy gondold át amit írtál (feltételezem az én válaszomra reagálva) kommentet.


Ha egy összetett mondatban ezt olvasod:


"bárki is hagyja el azt az országot bármilyen okból"


Az azt jelenti hogy bárki elhagyhatja azt az országot bármilyen okból?


Na ugye hogy szerinted sem? :) Ha mégis valamit benéztem kérlek fejtsd ki, de ha erről van szó amit írtam, ezesetben itt a magyarázat arra, miért neked kellene jobban értelmezni.

2021. aug. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért az nem igaz, hogy csak a kiváltságosok hagyhatják el az országot, rengeteg észak-koreai munkás dolgozik Oroszországban, Kínában, sőt még a Cseheknél is dolgoztak 10 éve, általában építkezéseken, nyilván ezek a munkások nem egyénileg mennek ki, hanem az állam adjak őket ,,bérbe".

Lehet, hogy most ezért lepontoztok, de azok az emberek, akik jól élnek Észak - Koreában és mehetnek külföldre, nem érdekük, hogy feladják mindezt, azért hogy megpróbáljanak néhány embert ,,felvilágositani" mert nyilván több emberhez úgysem ér el a szava. Azért az ember az elsősorban a saját érdekeit és a családja érdekét tartja szem előtt, minden más lényegtelen egy átlag ember számára. Meg azért valljuk be, még ha el is kezdene beszélni, ki hinne neki? Meg ezek az emberek nem is nagyon álnak kapcsolatban átlag ÉK-i emberrel.

2021. aug. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!