Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Megemlékeztél a 20 éve az...

Megemlékeztél a 20 éve az Afgánok által lerombolt WTC áldozatairól?

Figyelt kérdés

Szomorú évforduló ez a mai nap. Idestova már 20 éve történt az afgán terrortámadás, melyben az Amerikai Egyesült Államokban hajtottak végre rengeteg polgári áldozattal járó terrorcselekményt Afgán szeparatisták.


Gyertyagyútás? Ima Istenhez a holtak lelki üdvéért? Hála, hogy modern, felvilágosult társadalomban élhetünk? Te hogyan emlékeztél meg erről?



2021. szept. 11. 15:30
A kérdező szavazást indított:
Megemlékeztem. Komolyan
Átfutott az évforduló az agyamon.
Már el is felejtettem
Nem érdelek. A mult életünk része
33 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2021. szept. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
31%

Nem, megvallom számomra ez egy kellemes nap.Ha végiggondolod hogy világszerte az amerikai beavatkozásnak hány százezer halottja volt akkor inkább te is ezeket a halottakat fogod gyászolni.

Sőt ha megtennéd akkor átlagosan minden hónapban gyásznod kéne..

2021. szept. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
27%
Persze,kecskepásztorok meg a modern utasszállító repülőgépek,hihető...
2021. szept. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%
Amúgy egyáltalán nem afgán szeparatisták voltak, hanem főleg szaudiak.
2021. szept. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
47%
Te megemlékeztél azokról a milliókról akik az USA háborúiban veszteték életüket?
2021. szept. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%
igen leporolta azt a pupos tv amin nézztem a közvetítést , afgánok inkább al-kaida
2021. szept. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%

ma 15:33


Azért elég undorító dolog ártatlan emberek halálának örülni. Szerinted tényleg bűnös minden civil a kormánya által elkövetett morális bűncselekményekért? Akkor elég nagy szarban vagyunk mi is.

2021. szept. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
94%

Többségében szaúdiak voltak és nem afgánok, végképp nem afgán szeparatisták. Az al-kaida megtűrt helyzetben volt Afganisztánban a tálib uralom idején, mivel egy volt a gyökerük, mind szovjet megszállás ellen harcoló mudzsahedek voltak korábban. Afganisztánban voltak az al-kaidának a kiképzőközpontjai, illetve ott tartózkodott Bin Laden, aki egyébként maga is szaúdi származású volt. 9/11 után az al-kaidát korábban támogató országok mind elhatárolódtak a szervezettől, Afganisztán azonban nem és a tálib kormány nem volt hajlandó kiadni Bin Ladent az USA-nak. Így történt az, hogy az USA megszállta az országot.

Minthogy, nekem nem halt meg senkim a támadásokban és közvetlenül nem érintett, nem értem, miért kellene megemlékeznem az eseményről komolyabban.

2021. szept. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%

Nem, mert számomra nem jelent semmit.

A világháborúkról szoktam megemlékezni, mert az valóban számít a világ szempontjából, egy ilyen "kis" incidensnek mint a szeptember 11-i terrortámadás, 100 év múlva már semmi jelentősége nem lesz.

2021. szept. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
7%
Annak nem kis incidens, akiknek a szerettei odavesztek.
2021. szept. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!