Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kárpátalján miért nem vigyázna...

Kárpátalján miért nem vigyáznak jobban a természetre?

Figyelt kérdés

Már nem először látok olyan videót vagy képet, hogy a szemetet, de nem is kicsi mennyiséget, ott hagynak a Tisza partján vagy egy tó partján vagy valahol máshol a természetben.

Ott miért nincs igényük az embereknek tiszta környezetre?

Hogy lehetnek olyan primitívek, hogy szennyezik az egyébként nagyon szép környezetüket? Hegyek, erdők, folyók, tavak vannak ott.

Én évekkel ezelőtt jártam Kárpátalján, egy időben nagyon gyakran jártam át ukrán városokba, de Ungváron és Beregszászon, de Munkácson sem tapasztaltam nagy szemétkupacokat.

Van egy olyan sejtésem, hogy a városokban jobban figyelnek erre, nem emlékszem, hogy valaha egy szemetelő embert láttam volna, de a természetre tojnak magasról sokan.


Ezt miért nem büntetik az ottani politikusok?

Környezetvédők ott nincsenek?

Abban a videóban, amit ma láttam mutatták, hogy valaki odalapátolja a szemétkupacot a folyó partjára, de a másik ember rászólt, hogy nem kellene. Persze hiába.


Biztos lehetne tenni valamit ez ellen.

Régen volt rá példa, hogy a Tiszán is átjött egy rakás szemét.


Igaz, hogy keleti ország, nincs akkora fejlődés, de ez alapvető dolog, hogy nem öntjük a szemetet a folyó mellé meg a folyóba. Ehhez nem kell EU-tagság meg NATO-tagság, hogy valakinek legyen annyi józan esze, hogy nem pusztítja a természetet.



2021. okt. 2. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Varosokban azert van kicsit nagyobb tisztasag, mert a dzsuvat kiviszik a folyopartra.
2021. okt. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És hogyhogy ez ellen senki nem tesz semmit? Vagy tesz, csak én nem látom?

Azért itt Magyarországon sincs mindenhol tisztaság, vannak helyek, amik igen csúnyán néznek ki, de azért itt sokkal nagyobb hangsúly van ezen, vannak önkéntesek, akik szemetet szednek, vannak környezetvédő csoportok, vannak környezetvédő politikusok is, mégha nem is kapnak nagy hangsúlyt.


Ez ott miért nem működik?

2021. okt. 2. 20:36
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Mert az ukránok lesz.rják az ilyet. Igénytelenek, gázt csennek el, majd fenyegetőznek ha kiesik a szájukból.
2021. okt. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 ReGina... ***** válasza:
100%

Kárpátalján élek.

Nem, hogy szelektív hulladék gyűjtés nincs.

De sima hulladékgyűjtés se nagyon, főleg nem a falvakban.

Ukrajnának annyi más problémája van, nincs olyan szinten, hogy ezzel a legyenek elfoglalva.

Főleg nem a 30-40-es korosztály,örülnek ha élni tudnak nem, hogy ilyesmire is gondoljanak.

Mi fiatalabbak próbálnunk oda figyelni rá, de míg nincs egy központi rendszer addig nem sok mindent tehetünk.

Pl. Én tudatosan figyelek rá, hogy minnel kevesebb olyan dolgot vegyek ami műanyag csomagolásban van.

De itt nincsenek csomagolás mentes boltok stb max.piac.

Sokszor ha látom hogy kuka mellé van dobva valami felveszem stb.

De ez nem sokat ér mert nem kezdenék szinte semmit a szeméttel.

Nincs a köztudatba ez bele építve.

Sőt valamikor sima kukát is tálalni kihívás mert kilométeren belül nincs.

Nem igénytelenség hanem tehetetlenség.

Erről még ezer dolgot tudnék írni.

22/L.

2021. okt. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4-es!

Melyik települése laksz kárpátalján?

2021. okt. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 ReGina... ***** válasza:
100%

Beregszász környéken élek.

De ezt általánosságban írtam, pont Beregszászban szerintem viszonylag jó a helyzet, legalábbis javuló tendenciát mutat.

De abban az országban ahol az alapvető élelmiszereket, gyógyszereket, számlákat is nehéz kifizetni egy középkorú dolgozó ember nem fog ezzel foglalkozni.

+ az oktatásban sem volt erről szó.

Az is most kezd bejönni, hogy ilyesmiről tanítjuk a gyerekeket.

Mikor én voltam általános iskolás, (ami nem -rég volt, mivel 22 éves vagyok) sosem esett szó a környezet szennyezésről és arról mi mit tehetünk stb.

Ha csak a maslow piramist nézzük akkor ott is az alapvető fiziológiai szükségletekre épül minden, ennek a megléte nélkül nem tudsz egyéb társadalmi problémákra is koncentrálni.

És ez a piramis itt nagyon sok helyen már az alapokban megbukik.

2021. okt. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert ott az embereknek sokszor benzinre is alig futja, nem hogy még hulladékelszállításra.
2021. okt. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!