Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kína előbb utóbb ugyanarra...

Kína előbb utóbb ugyanarra kényszerül, mint a nyugat ?

Figyelt kérdés
Most ugye sokat lehet hallani arról, hogy Kína itt fektet be meg ott meg , hogy Afrikában ezt felvásárolja meg ilyesmik . De előbb utóbb nem lehet az, hogy ugyanarra fog kényszerülni ,mint Amerika, hogy a helyiek nem fogják őket ott jó szemmel nézni hanem valami gyarmatosítónak gondolják őket és Kína is kénytelen lesz katonákat küldeni a világ különböző pontjaira, hogy megvédje a Kínai érdekeket ?

2021. okt. 8. 15:39
 1/4 hypno ***** válasza:
100%

Lehet.

De Kína egy teljesen más kultúra, és vélhetően éppen ezért teljesen másként kezeli az ilyesmit.

2021. okt. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, már most van egy kínai katonai bázis Djibutiban (többek között a Törökök, az Amerikaiak, a Franciák, a Németek, a Japánok, az Indiaiak az Olaszok és a belgák mellett)


Hogy Kína katonailag gyarmatosítaná-e Ázsiát, vagy Afrikát?

Kína megítélése jelenleg nagyon lenn van, de szerintem erre soha nem fog sorkerülni, ennek több oka is van.

-Kína egy földrajzi egység. Alulról a Himalája, keletről egy végtelen sivatag,, északról Szibéria határolja. Ez régen, de szerintem most is megvédi, de be is zárja. Kína maximum addig fog menni, hogy a történelmileg ideologizált Nagy Kínát visszaállítsa, ez azt jelenti, hogy szükségük van Mongóliára, Tajvanra, és Hong Kong Macaura. Tovább nem fognak menni.

-Kína soha sem volt expanzív. A soha azt jelenti Kínai értelemben, hogy már a piramisok építésekor létezett Kína, és azóta nem csináltak ilyet. Minimális háborúik voltak a mai thai királyság elődeivel, vagy japánnal, de sokkal inkább kereskedőnép, és békés alá-fölérendeltségi, szívességi viszont alakítottnak ki. Nincs történelmi példa arra, hogy Kína más királyságokat elfoglalt volna (a Tibet kérdésbe ne menjünk bele, az szerintem összetettebb)


Kína gazdaságilag akarja irányítani a világot, kereskedelemmel. Afrikai bányákat azért vesz, hogy monopóliumot szerezzen pl ritkaföldfémekben, vagy biztosítsa és diverzifikálja a nyersanyagforrását. Ezért nem hinném hogy komoly háborúkba belemenne.


[link]

2021. okt. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyugatnak nem igen van nyersanyaga az USA-t kivéve de például Lítiuma annak sincs
2021. okt. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Németországnak van : [link]

Norvégiának azért van nyersanyaga, ha jól tudom s őt is nyugathoz sorolnám. Kínának sincsen elég nyersanyaga. Ők a világ legnagyobb olaj importőrjei

2021. okt. 8. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!