Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az miért jó, ha több ország...

Az miért jó, ha több ország (köztük Magyarország is) megszünteti a vény nélküli gyógyszerek online rendelését?

Figyelt kérdés

[link]


Ebben semmi logika nincsen.

Miért jó az, ha nem lehet vény nélküli gyógyszereket házhoz szállíttatni?


2021. dec. 11. 20:50
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Én először arra gondoltam, hogy a gyógyszerész/gyógyszertárlobbi. Csökkenti a versenyt, a gyógyszertárak drágábban adhatják a gyógyszereket, így magasabb a profit.
2021. dec. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
14%
mert biztos nem a semmiért ülnek a gyógyszerészek az egyetemen 5 évig. egy átlag ember nem fogja tudni, hogy milyen betegség illetve az arra szedett gyógyszer milyen gyógyszer további szedését zárja ki. hogy mit mivel nem ajánlott együtt szedni. ezen kivűl a foodpanda szerintem nem tudja garantálni azt, hogy a megfelelő állapotban adja át a gyógyszereket a megrendelőnek. gondolok itt főleg a gyógyszer megadott hőmérsékleten tartásán.
2021. dec. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Semmi értelme nincs. Nem is keresd. Egyébként ezután is lehet majd rendelni, csak majd egy Iráni gyógyszerész fogja kiszállítani, és hozzád vágni, ugyanúgy, mint egy GLS futár. Annyi változik, hogy drágább lesz a kiszállítás, vagy emelkedik a rendelési minimum, illetve nem mindenhova szállítanak majd ki, mert nincs annyi fölös gyógyszerész végzetségű ember, hogy mindenhova fukarkodjanak is.
2021. dec. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Magyarország nem hátra, hanem előre megy"


Hajrá Magyarország, hajrá magyarok!


Magyarország jobban teljesít



😅😀

2021. dec. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 hypno ***** válasza:
100%

Ez a cikk gyönyörű példája az ordas nagy hazugságnak, meg annak, hogy kell az ilyet beszopni.

#3 válaszoló tökéletesen leírta, ami a cikkben is szerepel amúgy ("...így januártól futárok nem vihetik ki a megrendelt gyógyszert, csak gyógyszerészek vagy szakasszisztensek szállíthatják házhoz..."), de a cikkíró ennek ellenére egy hazug címet választott az írásához.

2021. dec. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
34%

Az online rendelés első sorban a kis, vidéki patikáktól vesz el vevőket.


Szerintem azok védelme a cél.

2021. dec. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
"egy átlag ember nem fogja tudni, hogy milyen betegség illetve az arra szedett gyógyszer milyen gyógyszer további szedését zárja ki" - Nem mintha eddig bármikor is segítettek volna a gyógyszertárban azon kívül, hogy felírták a vényköteles gyógyszerekre az adagolást. :-D
2021. dec. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Az online rendelés első sorban a kis, vidéki patikáktól vesz el vevőket."


Én kis vidéki patikától rendelek online Budapestre, mert onnan olcsóbban kapom meg ugyanazt, mint budapesti gyógyszertárakban.

2021. dec. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8, erre nem is gondoltam!

Ügyes vagy!

2021. dec. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!