Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi történne, ha oroszországban...

Mi történne, ha oroszországban egy választás után amerika barát kormány kerülne hatalomra ? Tudom ilyen nem fordulhat elő de csak elméletben.

Figyelt kérdés
Szerintem úgy járnának mint mi a rendszerváltás után. Bemennének a multik és kifosztanák az országot.
2022. jan. 9. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
26%

Hülye vagy?

Ahogy ebben a koszfészekben nem lennének multik, olyan telefont sem nyomogathatnál amilyened most van, a gyereked lábán nem lenne több 10 ezres cipő.

Moszkva kivételével egy fejletlen putri az országuk, oda kínaiak mennek boltot üzemeltetni, persze azok jól élnek ott, mint úgy általában a kereskedők nagy része szerte a világon. Ott nincs mit kifosztani.


Sosem értettem azokat a hülyéket akik elmaradott országokkal szimpatizálnak, ahelyett hogy a modern fejlett világot követnék.

Nyilván azért menekülnek oroszból is suli végeztével, mert annyira szeretik putyint, meg a mindennapi életet, egyébként velük köthetnénk magunkat össze, csak nekünk itt az unió ami miatt látszólag él valahogy az ember.

2022. jan. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

valószínűleg népünnepély lenne.

aztán utána amit írtál, a multik fosztogatása...de mivel ez demokráciát is jelentene a nép támogatná.

am szerintem ez valahol elkerülhetetlen idővel.

Se az ukrán se az orosz emberek nem akarnak csövességben élni és tapsolni diktátoroknak.

Azok az idők elmúltak.

putyin lemondása/halála után radikálisan más idők fognak jönni keletre is, mert az ottani fiatalok az internet világában semmilyen kötődést nem éreznek ahhoz, hogy diktatúrákban éljék az életüket.

2022. jan. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Meglincselné őket a nép.
2022. jan. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 MDaniel98 ***** válasza:
55%
Szeretném jelezni, hogy kezdetben Putyint is jóval lierálisabbnak, nyugatosabbnak gondolta a világ, csak később derült ki, hogy ő nem ezt az irányt fogja követni. A multik szerintem is bemennének Oroszországba és megpróbálnák kihasználni az akkori vezetést, hogy ez mennyire sikerülne az attól is függ, hogy ki ül az elnöki székben.
2022. jan. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért van annak előnye is, ha egy multi bemegy egy országba, lásd Mercedes-Benz Kecskeméten. Bevitte a lóvét, a munkahelyeket, az autókat, a technológiát, A TUDÁST, egy rakás pénzt belenyomott a városba meg a helyi főiskolába (ami már egyetem). Azért ez nem ennyire fekete-fehér. Lehet köpködni a multikat, aztán mindenki a Tescoba, Aldiba meg Lidlbe jár bevásárolni, mert "ott ócóbb". Aztán valahova lehet azért nem jut be egy multi, mert a helyi oligoszacharidok együtt fel tudnak lépni ellenük, hogy megmentsék a saját bizniszüket.
2022. jan. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A mercis és bmw gyáras sztori akkor lenne kerek a nem lennének titkos záradékok a szerződésben, hogy mennyi állami támogatást nyomnak bele és mennyi adókedvezményt kapnak. Lehet hogy ha egy magyar cég kapna ilyen feltételeket ők is tudnának munkahelyeket teremteni. Igaz egy cég nem ilyen mértékben de több középvállalkozás már igen.
2022. jan. 18. 21:06
 7/7 anonim ***** válasza:

"Lehet hogy ha egy magyar cég kapna ilyen feltételeket ők is tudnának munkahelyeket teremteni."


A jelenlegi berendezkedés mellett Én kizártnak tartom ezt. Németország Európa leggazdagabb állama, a Merci pedig több, mint 100 éves márka.

2022. jan. 19. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!