Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerbia, Ukrajna, Albánia,...

Szerbia, Ukrajna, Albánia, Macedónia miért nem csatlakozik az Európai Unióhoz? Lehet még hely számukra Brüsszelben?

Figyelt kérdés

2022. jan. 23. 20:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkoznak. Most leginkább a franciák bővítésellenesek.
2022. jan. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Nincs elég hely Brüsszelben, egyetlen városban 4 országnak és a sokmilliós plusz lakosságnak. Esélytelen.
2022. jan. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

De például Ukrajna nem túlságosan nagy és szegény?


Nagyobb, mint Románia, Magyarország, Bulgária együttvéve és sokkal szegényebb is. És nagyon sokan gondolják Nyugaton, hogy ezen három ország felvétele is hiba volt, bár bánják.

2022. jan. 23. 21:14
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az EU jelenleg is problémákkal küzd, túl sok országnak vannak teljesen eltérő érdekei. Egész egyszerűen képtelenség ennyi mindenkinek megfelelni. És sajnos az EU jelenlegi felállásában nem képes ezt a feladatot megoldani. Ahhoz, hogy több tagot vehessenek be, sokkal szorosabbra kell fűzni a viszonyt a jelenlegi tagállamokkal, hogy az EU gyorsabban és önállóbban dönthessen kulcsfontosságú kérdésekben. Ez a vétórendszer kapásból megöli az egészet, 1-2 ország kitalálja hogy az Úristent is megvétózzák, és az EU máris döntésképtelen. Ezt így nem lehet csinálni, semmi értelme. Szóval inkább az EU, pontosabban az EU tagállamai nem akarnak másokat bevenni, és nem mások nem akarnak csatlakozni. És ez egyfelől jó amiatt amit leírtam, másfelől rossz, szintén amiatt, amit leírtam :D Nem szabadna hagyni, hogy a kisebbség dönthessen a többség érdekével szemben, de a bővítést most valóban nem szabad támogatni, ameddig ennyi önállósága lehet minden egyes tagnak. És nyilván minden ország hülye lesz a saját önállóságát önként eldobni, pedig közösen sokkal-sokkal erősebbek lehetnénk, főleg gazdaságilag.
2022. jan. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy nem tudják teljesíteni a belépési feltételeket, vagy jelenlegi tagok vétózzák meg a felvételüket.
2022. jan. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szegények, mindenki őket támogatná, de erre képtelen az EU. Fejlődniük kellene még a csatlakozáshoz.
2022. jan. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az EU már így is elég sok tagállamot vett fel, ami nem volt rá gazdaságilag alkalmas. A balkáni bővítés már régóta tervben van, de az csak még további nehézségeket jelentene, persze piacnak mindenképp jó, viszont a munkaerő nagyrésze már most is nyugaton dolgozik, nem jósolok túl nagy jövőt azoknak az országoknak. Ettől függetlenül ők akarnak csatlakozni, más lehetőségük nagyon nincs is, gondolom Törökország befolyását a szerbek nem kívánják vissza.
2022. jan. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Jeffrey Spender ***** válasza:
90%

Az Európai Unió / és a NATO olyan, mint egy osztály. Nem tudják eldönteni, hova menjenek kirándulni, mi legyen a szalagavatós tánc, mennyi legyen az osztálypénz. Íme a szerepek:



Belgium: a kövér kisfiú, akivel a rosszak szemétkednek, az apukája amúgy gazdag ügyvéd. Fontoskodik, mert diákönkormányzatos.


Olaszország: a szegény srác, aki engedelmes, ezért beengedik a csapatba.


Franciaország: a nagyképű és öntelt lány.


Norvégia és Svédország: a gazdag szülők, szőke hippi lányai.


Görögország: a csóró fiú, szeret sziesztázni és a szomszédjával balhézni.


Törökország: nem osztálytárs, de folyamatosan kopogtat, hogy szeretne az lenni. Szeret balhékat kezdeményezni Görög szomszédja és mások ellen.


Lengyelország és Magyarország: a srácok, akik hátul ülnek a buszon és az osztályteremben is, keménykednek.


Románia: a kislány, akinek a szülei sose fizetik be az osztálypénzt.


Bulgária: A srác, akinek az apja német gyerek szüleinél dolgozik, és nekik is nehézséget okoz az osztálypénz befizetése


Németország: a leggazdagabb gyerek az osztályban, Audit kapott születésnapjára, mások szemében a szálkát is meglátja, sajátjában a gerendát sem, és vélhetően komplexusos.


Észtország, Litvánia és Lettország: ő az a három csaj, akik csak egymással beszélnek, és mindenki összekeveri őket, és még a hetes sem tudja, ha hiányoznak.


Horvátország: csak azért barátkoznak vele, mert fasza nyaralójuk van.


Írország: munkásszülők gyermeke, senki sem foglalkozik, ha eshetőlegesen nincsen jelen.


Finnország: a legokosabb tanuló az osztályban, mindig tablettel a kezében járkál és biztos szemüveges.


Ausztria: olyan gazdag, mint a német, csak kisebb, másokat rendre leteremt, neki is állandóan komplexusai vannak.


Luxemburg: kisnövésű, csendes, de néha hatalmas nagy szája van. A faterja bankár, aki állítólag az orosz maffiával üzletel, ezért mindenki tart tőle. A német is.


Portugália és Spanyolország: a csöndes lányok, akikhez bármikor odamehetsz egy mély beszélgetésre. De a leckét ne kérdezd, ők sem értik.


Britannia: tavaly átment a magánsuliba, jó nagy balhé után. Állítólag önként távozott, de lehet, hogy eltanácsolták, miután csúnyán ellenkezett, pedig végtére ő is ugyanoda jut, mint a többiek. Azóta senkinek nem veszi fel a telefont és névtelen feljelentéseket ír az osztályfőnök ellen.

2022. jan. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 MDaniel98 ***** válasza:
100%

Nem fog az Eu a közeljövőben szerintem semmilyen irányú bővítéseket eszközölni a jelenlegi országokkal is sok a baja, és mondjuk nem tudom mennyire hiányzik az EU-nak, hogy az Albáén maffia a határain belülre kerüljön, bár az igaz, hogyha Olaszországot megtűrik, akkor ez ellen se lehet kifogásuk.

8# Ez jó ezt lopom.

2022. jan. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Macedónia, Albánia meg Szerbia EU-s tagjelölt. Macedóniát jelenleg Bulgária vétózza meg, mert ki akarják harcolni, hogy a macedónok ismerjék el, hogy a nyelvük egy bolgár dialektus. Albániát a bűnbandák és a szegénység miatt vétózzák meg mindig, pluszban muszlim többségű állam, még ha hivatalosan ateista is. Szerbiát pedig nem fogják addig bevenni, míg el nem ismerik Koszovót önálló államként.

Ukrajna is be akarna lépni az EU-ba, de ők még csak nem is hivatalos tagjelöltek, és a feltételekből eddig semmit sem teljesítettek, úgy ahogy például Albánia sem.


Franciaország, Németország meg még jópár nyugateurópai ország erősen bővítés ellenes, már Románia meg Bulgária felvételét is kamatostul megbánták, a Schengeni Övezetbe már be sem engedik őket. Ha mégis bővítésre kerülne a sor, akkor leghamarabb Macedónia meg Montenegró lehet tag. Mindkettő kicsi és jelentéktelen ország, minimális lakossággal és még minimálisabb gazdasággal. Kb senkit sem zavarnak. Azért ezek nem olyan kategóriák, mint a 20 milliós Románia, ahonnan a csatlakozás óta kb 2 millió ember lépett le nyugatra.

2022. jan. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!