Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nyugat-Európában a vasárnapi...

Nyugat-Európában a vasárnapi boltzárnak inkább gazdasági jelentősége van, mint kulturális-vallási?

Figyelt kérdés

Egy kint dolgozó mesélte ezt.

Ausztriában,Németországban igen magasak a pótlékok amiket a munkáltatóknak kell fizetni éjszakai, hétvégi munkavégzésért.

A vasárnapi munkavégzésért pedig olyan magasat kell fizetniük,hogy a kisboltoknak nem éri meg kinyitni vasárnap.

Viszont,hogy meglegyen az esélyegyenlőség, a nagyok sem nyithatnak ki.


2022. febr. 27. 08:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem, inkább az emberek érdekében lett ez szokás, hogy a pihenőnap az mindenkinek legyen pihenőnap, ne vásárlással töltsék a drága időt.

Ez a közlekedésben is megnyilvánul, nagyon meg van ritkítva, különösen a kisvárosokban, a falvakban hétvégén alig jár valami, részben talán annak is köszönhetően, mert utas is alig van, bár saját autóval van azért mozgás, azzal járnak az emberek kirándulni.

Egészen hüledeztek, mikor meséltem, hogy nálunk vasárnap is nyitva vannak a plázák, szinte el sem akarták hinni.

2022. febr. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az, hogy éppen a Vasárnap a pihenőnap, egyértelműen a keresztény kulturából ered. Megjegyzem, én Magyarországon is támogattam annak idején a vasárnapi boltzárat. Kell egy nap a hétből, amikor tényleg mindenki pihenéssel töltheti az időt.
2022. febr. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!