Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit tennétek az én helyzetemben?

Mit tennétek az én helyzetemben?

Figyelt kérdés
Tudjátok én július óta kint élek Wrocławban egy hosszútávú önkéntes program keretében, azért költöztem ki, mert édesapám itt született és mert felfedeztem egy remek helyet az Ekocentrumot vagy Fundacja Ekorozwojut, ahol próbáltam gyakorlatban hasznosítani, a humánökológia mesterszakon megszerzett tudást. Gyakorlatilag 2020-ban se úgy indultam neki az évnek, hogy jön a COVID és mindent átalakít az életemben. Most itt van Lengyelország és Magyarország határán egy komplett háború. Vannak ukrán állampolgárságú önkéntes társak is, egyik már itt érettségizett és itt folytat egyetemi tanulmányokat, másik most tavaly jött ide, és naponta hallom, hogy a hölgy önkéntes társam mivel itt szerelemre lelt az egyik spanyol önkéntes társam személyében, sír, retteg, fél. Ma éppen kimentem egy interjú között, és közölte velem a lakótársam, hogy Putyin miatt elhagyják a szervezetet mint önkéntes, előtte a mai nap folyamán törölte a két hetes projektének az eseményét, a háború miatt. Így cseszi el az életemet a háború.... hogy én is döntési prés alá kerülök...

2022. márc. 1. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

???

Szerintem ez nem az a kategória, amit te keresel. Moderátorok felé jeleztem, hátha más kategóriában értékesebb válaszokat kapsz.

2022. márc. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bocs, de miért is? Miért is jelentesz? Én tényleg itt Lengyelországban talán kell link? szerződést mutassam neked?
2022. márc. 1. 19:24
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez politikai kérdés, hiszen Putyin politikája tette tönkre az önkéntességet is.... amely azt a célt szolgálja, hogy európai uniós állampolgárok ide-oda utazzanak...
2022. márc. 1. 19:25
 4/8 A kérdező kommentje:
[link] Tessék itt dolgozok jelenleg utána nézhetsz: [link]
2022. márc. 1. 19:27
 5/8 A kérdező kommentje:
Bizonyára kellemetlen neked, ha valaki valódi problémát vet fel, de ez van, ez külföldi politikai kérdés, hiszen jelenleg itt élek, és jelenleg két önkéntes társam hagyja el a szervezetet...és nem pedig transzgender emberekkel riogatok...
2022. márc. 1. 19:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Ismerős szitu.

Én a covid kényszer zárásban jártam hasonlóan. 15 év vállalkozás után be kellett zárjam a boltomat, egy élet munkáját. De közben az önkormányzat elvárta, hogy a bezárt üzletem után fizessem a bérleti díjat hónapokig, az adóhatóság elvárta, hogy fizessem magam és az alkalmazottaim után a járulékokat...

Hát hogy a fenébe ha be van zárva az üzlet és nincsen bevétel?

Adósítsam el magam?


Közben meg a külföldi vállalkozó ismerőseim írták, hogy nekik a kormány teljes egészében elengedte a bérleti díjat, sőt, az előző évi adóbevallásuk alapján havi fizut küldtek nekik...

Így nekik annyi volt a problémájuk, hogy milyen filmet nézzenek este, itthon meg felmondás az alkalmazottaknak, vállalkozás leadása és álláskeresés a felvételi létszámstop alatt idegbaj.

2022. márc. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem a kérdés fontosságát vitatom, hanem hogy a kategória nem a legmegfelelőbb. Lehet, hogy értékesebb válaszokat fogsz kapni egy ,,Emberek" kategóriában.

A kérdésre visszatérve iszonyú kusza és követhetetlen a gondolatmenet, amit megosztottál (lehetséges, hogy nem a magyar az anyanyelved?).

Nem derül ki a kérdésből, hogy mi a kérdésed.

Hogy Magyarországra utazz vagy maradj kint az önkéntes program keretében?


Én a gyakorlat/ karrier miatt a helyedben maradnék. Lengyelország ugyanúgy EU és NATO tagállam, mint Magyarország. Reméljük, hamarosan véget ér a háború. A kérdés, hogy ha hazajönnél nem bánnád-e meg, hogy a háború miatt félbehagytad a gyakorlatod, amit szerettél.

2022. márc. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azért kusza, mert mit tennél, ha ilyen híreket kapnál már bocs, apám lengyel volt, anyám magyar, és Magyarországon nőttem fel. Te nem lennél feszült?
2022. márc. 1. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!